V nadaljevanju preberite:
- Slovenijo je zajel prvi vročinski val, temperature se bodo povzdignile vse do 38 °C.
- Za nedeljo in ponedeljek je za dele Slovenije izdano rdeče opozorilo zaradi ekstremne vročine, ki predstavlja tveganje predvsem za občutljive skupine.
- Arso svetuje zadrževanje v senci, dovolj tekočine, izogibanje večjim fizičnim naporom ter skrb za domače živali
Slovenija se je kot tudi večji del Evrope znašla pod vročinsko kupolo, kjer temperature dosegajo rekordne višine. Prvi vročinski val je tako že v polnem zagonu, obenem pa se bo vročina le še stopnjevala.
Danes bo večinoma jasno, le na zahodu bo zjutraj prehodno nekaj zmerne oblačnosti. V notranjosti bo čez dan pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Vroče bo, najvišje dnevne temperature bodo od 32 do 37 °C, napovedujejo na Arsu.
Jutri bo sončno in še nekoliko bolj vroče. V notranjosti bo nekaj vetra vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 18, v večjih mestih in na Primorskem okoli 20, najvišje dnevne od 33 do 38 °C.
Za večji del Slovenije pa je za nedeljo izdano tudi rdeče opozorilo. V jugozahodni, osrednji in jugovzhodni Sloveniji se bo ozračje zelo ogrelo, kar bo močno vplivalo na zdravstveno stanje občutljivejšega dela populacije.
Arso tako opozarja, da se sredi dneva in popoldne zadržujte v senci, odsvetujejo pa velike fizične napore na prostem. Uživajte lahko hrano in pijte zadostno količino tekočine. Prav tako ustrezno poskrbite za domače živali.
Rdeče opozorilo zaradi visokih temperatur je izdano tudi za ponedeljek, namreč za osrednjo in jugozahodno Slovenijo.
Do vključno srede ali četrtka bo nad nami vztrajal še dokaj suh in vroč zrak, nato pa sledi vremenska sprememba.
upam da bo ta vročina dokončno zbrisala rdečkarje ,, Zanimivo na sliki je rdeča barva predvsem tam kjer je tudi največ rdečih volilcev. Pogagali bodo kao slinasti rdeči polži, katerim takšna vročina tudi najbolj škodi
Pol je rdeče pol pa bele