17 ogledov

Barcelona na vrhu La Lige

Lionel Messi EPA
Katalonci so se z visoko zmago nad Rayom Vallecanom (6:1) povzpeli na prvo mesto lestvice v La Ligi.

Madridski Real je s sobotnim porazom pri Athleticu (0:1) Barceloni ponudil možnost, da se z zmago proti Rayu Vallecanu zavihti na vrh lestvice. To so Katalonci tudi izkoristili in napolnili mrežo "komunistov" (6:1). Leo Messi se je s hat-trickom na vrhu lestvice strelcev izenačil s Cristianom Ronaldom, sedaj imata oba po 30 golov. Barça je dobila zadnjih devet tekem proti moštvu iz Vallecasa s skupno gol razliko 40:2.

Katalonci so povedli iz svoje prve prave priložnost. Gostje so po metu iz avta nespametno izgubili žogo, Xavi je v prostor "spustil" Luisa Suáreza, Urugvajec pa je s strelom v krajši kot, z leve strani, Blaugrano popeljal v vodstvo.

Barcelona je odločno odprla tudi drugi polčas. Po kotu v 49. minuti je po zmedi pred vrati do žoge prišel Gerard Piqué in jo iz bližine potisnil v mrežo, že v56. minuti pa je bila tekma dokončno odločena, resda s precej kontroverznim zadetkom. Po predložku z desne je Suárez po prijemu Tita padel in dobil enajstmetrovko, gostujoči branilec pa drugi rumeni karton in predčasno pot pod prho. Z bele točke je streljal Messi, ki mu je vratar Cristian Álvarez prvi strel celo ujel, toda sodnik je zahteval ponovitev strela, v drugo pa je bil Argentinec natančen.

Messi je v 63. minuti zabil še en gol, tudi ta je bil sila sporen. Po predložku z desne je bil Argentinec prenizek v skoku in je podrl Antonia Amayo, ki je zato slabo izbil žogo, v nadaljevanju akcije pa je Messi z nekaj metrov žogo pospravil v prazno mrežo in zabil svoj 29. ligaški gol sezone. Le pet minut kasneje je Messi dopolnil svoj hat-trick. Pedro je z leve poslal nizko podajo v kazenski prostor, La Pulga je sprejel žogo, preigral vratarja in zabil v prazno mrežo "komunistov" ter se na lestvici strelcev izenačil z Ronaldom.

Za domače sta nato poskusila še Adriano in Dani Alves, Rayo pa je znižal v 81. minuti. Bueno je pobegnil in prišel sam pred Claudia Brava, Alves ga je zrušil s hrbta in zakrivil enajstmetrovko, kot zadnji igralec obrambe je prejel tudi rdeči karton. Bueno je sam izvedel najstrožjo kazen in bil zanesljiv.

V 91. minuti je Messi s podajo našel Suáreza na desni strani kazenskega prostora, ta pa je efektno zaključil za šesti gol domačih. Urugvajski napadalec bi lahko zadel še sedmič, toda nastreljal je vratarja in ostalo je pri 6:1.