Napeta tekma se je odločila v končnici, kjer se je še enkrat izkazalo, da sta imela slovenski in norveški as premalo časa, da se pripravita za vrhunski nastop, in morala sta se zadovoljiti z nehvaležnim četrtim mestom. Z naskokom se je zmage veselil prvi britanski čoln, na stopničke pa sta se prebila še drugi britanski čoln in Estonca.
"Veslanje je bilo nekaj boljše kot v polfinalu, a sva kljub temu ves čas le nekako na silo držala stik z najboljšimi. Morda sva naredila napako in celo malce preveč veslala skupaj. Običajno je tako, da je usklajenost na startu dobra, nato usklajenost pade, kar se nama je zgodilo, z nadaljnjimi treningi pa se spet popravi. Malce sva zaostala za želenim tretjim mestom, a je bila vse skupaj prijetna poživitev za naju in upam, da tudi za veslanje," je bila Čopova ocena tekme.
Čop je ob tem še enkrat poudaril, da je bila zgodba z Olafom Tuftejem enkratni poskus, Tufte se zdaj vrača v vlogo skifista, Čop pa napoveduje aktivni premor in pozno jeseni se bo odločil o nadaljnji karieri. "Treniram v precej manjšem obsegu, da bom nekako obdržal stik z veslanjem. Tudi s partnerjem Janezom Zupanom se bova udeležila kakšne mednarodne tekme, za svetovni pokal pa v tem trenutku nisva pripravljena."
Med dvojnimi četverci so se zmage veselili Hrvati pred Italijani in Poljaki. Slovenija je zasedla šesto mesto. Brata Luka in Jan Špik, Gašper Fistravec in Andraž Krek so tekmo odlično začeli, bili po 500 metrih v boju za eno prvih treh mest, v nadaljevanju pa so izgubili stik z najboljšimi.
V mednarodni konkurenci je bil najbolj zanimiv nastop skifistov, kjer se je prepričljive zmage veselil Čeh Ondrej Synek pred Britancem Alanom Campbellom in Nemcem Marcelom Hackerjem. Prestižni osmerec so dobili Britanci, ki so bili s šestimi zmagami tudi najuspešnejša reprezentanca na uvodni tekmi svetovnega pokala.