K. D., deset dni ste v Sloveniji. Kako se počutite prvič v Evropi?
Super. Vse je v redu. Vsi so prijazni. Malo moram še priti v formo, a za tekme bom že pipravljen.
Kaj pričakujete od teh treh mesecev s Silverhawks?
Zmage!
To pa je optimizem!
Sem pozitiven. Zmage!
Se je bilo težko odločiti za igranje ameriškega nogometa v Ljubljani? Najbrž niste vedeli veliko o ameriškem nogometu v Evropi.
Vedel sem le, da je pred leti obstajala evropska NFL, a so se jo hitro znebili. Nisem pa vedel, da se ameriški nogomet igra tudi v manjših krajih. Januarja sem slišal, da se je Evropi igralo nekakšno svetovno prvenstvo, nakar so mi prijatelji z univerze povedeli, da se igrajo tudi različne klubske lige.
Kaj lahko doprinesete Silverhawksom?
Pozitiven odnos. Vlogo vodje. Delovno etiko. Znanje.
Je igranje v Evropi za vas le vmesni postanek na poti do lige NFL?
Ja, vsekakor. A ni lahko priti zraven. Pomembno je, da poznaš prave ljudi. Ko pa si enkrat zraven, je pa vse odvisno od tebe. Če počneš neumnosti, te lahko hitro vržejo ven.
Tisti, ki ne marajo ameriškega nogometa, za igralce pravijo, da niso ravno pametni, da se le malo ravsajo po igrišču, a kdor igro res pozna, ve, da je treba veliko inteligence.
Ja, vsekakor. Sam sem diplomiral iz športnega menedžmenta s povrečno oceno 3,8. So pa tudi taki, ki sicer sedijo na predavanjih, posvečajo pa se le nogometu in sploh ne razmišljajo o življenju po karieri. A z nekaj več predanosti se da oboje in tako se lahko pripraviš in za igranje na višjem nivoju in za življenje po karieri.
Je resničen vsaj kliše, da nogometaši na kolidžu dobijo najlepša dekleta, še posebej navijačice?
Ja (smeh). Tako pač je. A to ne velja le za nogometaše, tudi za košarkarje, igralce bejzbola ...
Prihajate iz New Orleansa, iz mesta, ki ima s Saints prvaka lige NFL. Je res, da vsi v mestu živijo z ekipo?
Ja, ja! A pred nekaj leti, ko so imeli sezone porazov, so navijači na tekme hodili s papirnatimi vrečkami, v katere so zarezali odprtine za oči in jih dali na glavo, da ne bi kdo videl, da navijaš za Saints. Zdaj pa ima vsak majico Saintsov. Vsi smo ponosni na ekipo.
Ste bili mogoče tudi vi prizadeti v divjanju hurikana Katrina?
Ja.
V big easyju zadnjih pet let najbrž ni bilo prav na izi?
Ne, res ne. Počasi, a vztrajno se življenje vrača v normalne tirnice. Mislim, da bo potrebnih še pet let, da bo spet, kot je bilo. Ko je udarila Katrina, je imel vsak vsaj tri metre vode v hiši. Vse je bilo uničeno. Vse je bilo treba obnoviti. Še vedno so soseske, v katerih je, kot bi se Katrina zgodila včeraj. Downtown pa je že obnovljen.
So bili Saints res v tako pomoč ljudem v New Orleansu?
Ja, vsem so dali dodatnega poguma in moči.