43 ogledov

Hamelin še tri kolajne od rekordne bere

Charles Hamelin hitrostno drsanje na kratkih progah 1500 metrov zmaga slavje EPA
Kanadčan Charles Hamelin je na olimpijskih igrah (OI) v Sočiju osvojil zlato kolajno v hitrostnem drsanju na kratkih progah v disciplini 1.500 metrov.

Olimpijski prvak iz Vancouvra 2010 na 500 metrov in v štafeti na 5.000 metrov ter tekmovalec, ki mu napovedujejo še več kolajn na teh OI, je imel za najhujša tekmeca Kitajca Han Tianyuja in Rusa Viktorja Ana.

29-letni Charles Hamelin, ki na 1.500 metrov ni bil med glavnimi favoriti, je tako le še tri kolajne – v Torinu je bil srebrn – oddaljen od tega, da postane najuspešnejši kanadski olimpijec v zgodovini. Velja dodati, da ga na teh igrah čakajo še tri discipline, v katerih ga poznavalci vidijo na stopničkah.

Najboljša polovica stekla v objem

"V vseh nastopih, ki sem jih danes opravil, sem načrte izpolnil do popolnosti," je za CBC News izjavil Hamelin, na družbenem omrežju Twitter pa takoj objavil: "1.500 m. OPRAVLJENO!"

Danes ga je v dvorani spodbujala tudi partnerica in reprezentančna kolegica Marianne St-Gelais, ki je v valu navdušenja s svojega sedeža stekla ob stezo in ga objela. St-Gelaisova je sicer uspešno prestala kvalifikacije na 500 metrov in v štafeti na 3.000 metrov. Manj uspešen je bil Hamelinov brat François, ki je prišel le v B-finale. An pa je z bronom poskrbel za prvo rusko kolajno v tem športu sploh.