80 ogledov

Kopitar podajalec ob novi zmagi Kraljev

Kopitar Profimedia
Hokejisti Los Angeles Kings so ostali neporaženi na gostovanjih v letošnji sezoni lige NHL.

Hokejisti Los Angeles Kings so v Torontu s 4:1 ugnali Maple Leafs in so v tej sezoni ostali neporaženi na gostovanjih. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je dosegel podajo v 13. miniti zadnje tretjine, ko je končni izid postavil Adrian Kempe.

Edini gol za kanadske gostitelje tekme je za znižanje na 1:3 dosegel John Tavares, podal pa je William Nylander, ki je s tem povišal niz tekem z najmanj točko na devet tekem v uvodu v novo sezono, kar je rekord v zgodovini Toronta.

Vratarja domačih Josepha Wollo (23 obramb) so poleg Kempeja premagali še Phillip Danault, Uzbekistanec Artur Kalijev in Andreas Englund za njegov prvi gol v NHL. Dosegel ga je v sedmi minuti tekme za vodstvo z 1:0. Njegov soigralec Kevin Fiala je s podajo osmič zapored dosegel najmanj točko, čuvaj mreže gostov Cam Talbot je zaustavi 29 strelov domačih.

Los Angeles je po peti zmagi ob po dveh porazih in podaljških z 12 točkami na sedmem mestu v ligi in tretji v pacifiški skupini. V njej vodijo Vegas Golden Knights, ki so z 19 točkami tudi najboljši v ligi. Za branilci naslova prvaka v NHL so drugi v pacifiški skupini Vancouver Canucks s točko več od kraljev.

Vancouver je doma v edini preostali tekmi večera najmočnejše hokejske lige na svetu na svojem ledu premagal Nashville Predators s 5:2. Po tri točke sta za zmago prispevala Elias Pettersson s tremi goli in s tremi asistencami Quinn Hughes.

* Izidi:
Toronto Maple Leafs - Los Angeles Kings  1:4
(Anže Kopitar podaja v 18:05 min. za Los Angeles)

5. Nashville      4   5    0   25:26     8
6. Minnesota      3   4    2   32:38     8
7. St Louis       3   3    1   14:20     7
8. Chicago        3   6    0   19:32     6