392 ogledov

Zmaji že v prvem polčasu raztrgali litovsko žico

Jaka Blažič Cedevita Olimpija Lietkabelis Facebook Jaka Blažič v prodoru na tekmi proti Lietkabelisu v Stožicah.
Cedevita Olimpija je v 4. kolu Evropskega pokala prišla do tretje zmage, premagala je litovski Lietkabelis.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Ljubljani lažje kot kaže končni rezultat premagali Lietkabelis (76:72). Ljubljančani so proti ekipi, ki nosi ime po proizvajalcu žic in kablov, vodili praktično celo srečanje, ob polčasu kar za 20 točk.

Ljubljančani so z novo zmago potrdili ambicije po uvrstitvi v izločilne boje evropskega pokala, kamor se bo iz desetčlanske skupine uvrstilo prvih šest klubov. Do konca predtekmovanja je še štirinajst tekem.

Cedevita Olimpija je upravičila vlogo favorita, a glede na to, da je na začetku drugega polčasa vodila že z 22 točkami razlike, se je morala za zmago kar močno potruditi.

Gostje, ki še nimajo zmage v evropskem pokalu, so se sredi tretje četrtine približali na vsega štiri točke zaostanka (52:48), na srečo pa so tudi tudi obstali. Domači so še do konca tretjega dela igre razliko znova povišali na dvomestno številko in relativno mirno prišli do dveh točk.

Največ točk za Cedevito Olimpijo sta dosegla Devin Robinson (17 točk, met iz igre 7:9, 5 skokov) in Jaka Blažič (14 točk, 5 skokov), po deset pa sta jih dodala DJ Stewart (6 skokov) in Devante Jones (5 podaj, 4 skoke).