V nadaljevanju preberite:
- Austin Reaves bo z LA Lakers podpisal maksimalno štiriletno pogodbo v vrednosti 185 milijonov dolarjev.
- Ameriški branilec je pred tem zavrnil opcijsko sezono, v kateri bi predvidoma zaslužil manj kot 15 milijonov.
- Z novim dogovorom se mu že v sezoni 2026/2027 obeta več kot 41 milijonov letne plače.
- Reavesu se je z sklenitvijo dogovora odvalil kamen od srca, podaljšanja bo vesel tudi Luka Dončić.
Zdaj ni več nobenega dvoma, Austin Reaves, ameriški košarkar, ki ob Luki Dončiću predstavlja glavno napadalno orožje moštva Los Angeles Lakers, bo kariero nadaljeval v mestu angelov. S tem se je po tednih negotovosti razrešila ena največjih ugank poletnega premora v ligi NBA.
28-letni branilec bo z Lakersi sklenil maksimalno štiriletno pogodbo v vrednosti 185 milijonov dolarjev, kar bo razveselilo tudi slovenskega košarkarja, ki je večkrat javno poudaril, da si želi Reavesa obdržati v ekipi.
Ameriški branilec je pred tem zavrnil opcijsko sezono v vrednosti 14,9 milijona dolarjev, kar je tlakovalo pot maksimalni pogodbi, s katero bo že v prihajajoči sezoni zaslužil več kot 41 milijonov zelencev.
Prav tako gre za najvišjo pogodbo v zgodovini za igralca, ki ni bil izbran na naboru!
Reavesu se je ob sklenitvi dogovora – pogodba bo zaradi spretnega izkoriščanja finančnih pravil uradno podpisana šele proti koncu poletja – odvalil kamen od srca, saj si je močno želel ostati Laker, a je preprosto moral tvegati na trgu prostih igralcev, če je želel unovčiti svojo dejansko tržno vrednost.
V zadnjih mesecih so ga številni ameriški mediji povezovali z odhodom, zanimanje zanj pa naj bi kazalo več moštev, med drugim tudi Detroit Pistons, ki so bili pripravljeni ponuditi maksimalno pogodbo. A prevladala je ljubezen do LA-ja.
"To je res veliko olajšanje, saj nisem mogel nehati razmišljati o tem, kje bom nadaljeval kariero," je v telefonskem pogovoru z novinarjem The Athletica dejal Reaves.
"Ne glede na to, kako bi se razpletlo, sem hvaležen in vesel, da lahko poskrbim za ljudi, ki jih imam rad. Moje srce je v Los Angelesu. Vsako jutro sem se prebudil v upanju, da bo to danes urejeno. In čeprav sem bil na trenutke frustriran, ker številke niso bile po našem okusu, sem imel že naslednje jutro enake občutke. Upam, da se danes dogovorimo," je dodal.
Zdaj se lahko z mislimi usmeri v prihodnost, v kateri se nadeja plodnega sodelovanja z Dončićem, s katerim imata samo en skupni cilj – osvojiti naslov prvaka!
"Zabavno bo. Glavni cilj je osvojiti naslov. Mislim, da sva z Luko odlično izhodišče za sestavo moštva, ki lahko konkurira najboljšim. Ko bomo sestavili pravo zasedbo, verjamem, da lahko postanemo prvaki. Z naslovom se bo uresničilo vse, kar si želim tako jaz kot tudi Lakersi. In to nekako sovpada s skupnim ciljem, zaradi katerega mi bodo dali toliko denarja," je še povedal zvezdnik.
Prvo reakcijo Austina Reavesa po uradni potrditvi novega dogovora z Lakersi je na družabnih omrežjih delilo njegovo dekle Jenna Barber. Košarkar je novico dočakal na igrišču za golf, kjer je očitno potreboval nekaj trenutkov, da je vse skupaj predelal.
![]()