21 ogledov

Dragićev niz za zmago nad Spurs

Kdo ve, morda se je Manuel Ginobili ustrašil, da bi se v izločilnih dvobojih soo Žurnal24 main
Drugič letos je Goran Dragić odlično igral proti San Antonio Spursom. Sredi zadnje četrtine je s sedmimi zaporednimi točkami in dvema ukradenima žogama poskrbel za zmago Phoenix Sunsov.

To nas dela odlično ekipo: prava kemija in požrtvovalnost prav vsakega igralca.
Steve Nash o prispevku Gorana Dragića
San Antonio Spurs so bili v zadnjih sezonah v končnici pogosto krvnik Phoenix Sunsov. Letos so ob koncu rednega dela boljši slednji. Obstaja velika verjetnost, da si bosta ekipi znova stali nasproti že v prvem kolu. In tako je bila za nekaj dodatnega motiva sredina tekma med tema dvema tekmecema še toliko pomembnejša. S 112:101 so doma slavili Suns, ki imajo tako štiri tekme pred koncem rednega dela 51 zmag (prav toliko kot drugi Dallas Mavericks, tretji Denver Nuggets in peti Utah Jazz). Zanje je bila to deveta zmaga na zadnjih 10 tekmah, za Spurs, ki so z 48 zmagami sedmi na lestvici zahodne konference, pa je to tretji poraz na zadnjih 10 tekmah. Eden od ključev za zmago Sonc je bil ustaviti v zadnjem času zelo razpoloženega Manuela Ginobilija. To jim je uspelo, dal je le 10 točk. Z 29 točkami je bil prvi strelec Phoenixa Amare Stoudemire, svoj delež je v 20 minutah s sedmimi točkami in štirimi podajami dodal tudi Goran Dragić. Vseh sedem je dal sredi zadnje četrtine, ko je bil še z dvema zaporednima ukradenima žogama glavni akter za delni izid 14:5, ki je vodil do neulovljivega vodstva 109:92.

Po Oklahomi Thunderju so prvič v končnici tudi Charlotte Bobcats. To so potrdili z 42. zmago v sezoni, in sicer so v noči na četrtek premagali New Orleans Hornets.

Na 78. tekmi sezone je Primož Brezec znova upal, da bo zaradi odsotnosti poškodovanega Andrewa Boguta dobil nekaj več priložnosti. A dobil je le štiri minute, ki jih je izkoristil za dve točki in dva skoka. S svojimi Milwaukee Bucks se je veselil zmage proti najslabši ekipi sezone New Jersey Netsom 108:89. Na centrskem mestu sta se večji del tekme izmenjavala Kurt Thomas in Dan Gadzuric. Je pa ta sredin večer več kot običajno igral drugi slovenski center v ligi NBA, Rašo Nesterović. Za svoje Toronto Raptors je na srečanju z Boston Celtics odigral 20 minut in zbral šest točk, dva skoka in podajo. Favoriziran tekmec jih je premagal 115:104. Po tretjem zaporednem porazu so Raptors v bitki za končnico v vse večji nevarnosti, saj imajo na osmem mestu s tekmo več le zmago prednosti pred devetimi Chicago Bulls.