168 ogledov

Biki z Dragićem do velikega preobrata

Jayson Tatum Profimedia
Chicago Bulls so na račun Boston Celtics prišli do druge zmage v sezoni (120:102).

Košarkarji Chicago Bulls, katerih član je tudi slovenski junak eurobasketa 2017 Goran Dragić, so v domači dvorani po preobratu s 120:102 premagali lanske finaliste severnoameriške lige NBA, Boston Celtics, in prišli do druge zmage v sezoni. Dragić je odigral 17 minut tekme, v tem času pa k zmagi prispeval sedem točk in šest podaj.

Prvi strelec bikov je bil DeMar DeRozan s 25 točkami. Z 18 točkami in 23 skoki se je izkazal tudi Nikola Vučević, skupaj pa sta bike po začetnem zaostanku popeljala do preobrata in zmage.

Andre Drummond | Avtor: Profimedia Profimedia

Kelti so bolje začeli tekmo in povedli z 12:0, biki pa so nato zaostajali že za 19 točk, preden so ujeli Kelte v drugi četrtini in proti koncu polčasa povedli za 16. Potem prednosti niso več spustili iz rok. To je bil za Boston prvi poraz v sezoni.

"To je korak k temu, kar poskušamo zgraditi," je po tekmi dejal Vučević, ki je v ponedeljek dopolnil 32 let.

"Mislim, da kot ekipa še nismo našli prave identitete. Še vedno je pred nami nekaj dela, iskanje novih poti. Na tem moramo delati. Še velikokrat bomo v takšnem položaju. Vsakič moramo poskušati najti način, kako se odzvati. Tokrat nam je uspelo," je dodal črnogorski košarkar.

Ayo Dosunmu je k zmagi dodal 22 točk, Zach LaVine, ki je odigral drugo tekmo, potem ko je uvodni dve izpustil, pa je zbral 19 točk.

Russell Westbrook Zakaj?! Šport Saj ne more biti res, James in Davis pobledela ob tej potezi soigralca

Jason Tatum, za zdaj prvi strelec NBA s povprečjem 34,7 točke, je za Boston tokrat dosegel 26 točk, od tega 15 v uvodni četrtini. Jaylen Brown je dodal 21 točk. Sodniki so na tekmi izključili začasnega trenerja Keltov Joeja Mazzullo (zaradi dveh tehničnih napak v tretji četrtini) in Granta Williamsa. Po izključitvi Mazzulle je ekipo vodil pomočnik Damon Stoudamire.

Naslednja tekma bike čaka v sredo, ko bodo gostili Indiano.

Nastopila je tudi ekipa tretjega Slovenca v ligi NBA Vlatka Čančarja. Njegovi Denver Nuggets so s 110:135 izgubili v Portlandu, slovenski reprezentant pa tudi tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Naslednja tekma Denver čaka v četrtek, ko bo v domači dvorani gostil Los Angeles Lakers.

Luka Dončić Vsi se čudijo Šport Liga pojasnila, zakaj Luki ni priznala te neverjetne poteze