6 ogledov

Helios v Vršcu skalpiral Hemofarm

V 19. kolu lige NLB je prijetno presenetil Helios, ki se iz Vršca vrača z zmago nad Hemofarmom. Union Olimpija je na Kodeljevem rekordno visoko ugnala FMP.

Helios je bil vso tekmo z ramo ob rami s favoriziranim gostiteljem, v sami končnici pa bolj zbran in natančen pri prostih metih, ki so tudi odločili dvoboj. Helios je tako prišel do svoje pete zmage, ki se lahko izkaže za zelo pomembno pri boju za obstanek v ligi. Prvi mož tekme je bil Domen Lorbek, ki je dosegel kar 32 točk, od tega šest trojk.

14. Bosna 21 (-1)

Po izenačenih uvodnih minutah so favorizirani gostitelji pritisnili na plin in v deveti minuti je slovenski reprezentant Goran Jagodnik s košem poskrbel za dotlej najvišjo prednost 23:12. A gostov iz Domžal to ni zmedlo. Že sredi druge četrtine so namreč gostitelje ujeli, s trojko Domna Lorbka pa v 15. minuti tudi povedli 32:31. Za razliko od prve četrtine se v tej ni "zgodil" nov pobeg Hemofarma, tako da sta bili ekipi ob polčasu bolj ali manj povsem poravnani.

Domžalski košarkarji so tudi v tretji četrtini držali korak z gostitelji, še več na krilih izjemno razpoloženega Domna Lorbka so z njegovo peto trojko celo povedli s 46:40 v 23. minuti. A gostom te prednosti ni uspelo zadržati. Domačini so se hitro približali in nato vse do zadnjih trenutkov vodili za dve ali tri točke. Sledila je dramatična končnica, ki so jo odločili prosti meti. Na Heliosovi strani sta bila uspešna Domen Lorbek in Alvin Snow (za vodstvo s 76:75), na domači pa so se zatem hlače zatresle tako Bojanu Krstoviću kot Stefanu Markoviću, saj sta v zadnjih osmih sekundah zgrešila vse štiri proste mete.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili prvo zmago na domačem terenu v letu 2010. Sicer ne v domači dvorani, temveč na Kodeljevem, saj so morali zaradi zasedenosti Tivolija na "prisilno gostovanje". Z dvanajstim parom točk so se Ljubljančani znova vključili v boj za zaključni turnir.