7351 ogledov

Kot Dončić: neverjeten koš slovenskega najstnika!

Dan Duščak Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
Na tekmi med Cedevito Olimpijo in Borcem je mlademu upu, sinu nekdanjega odličnega strelca, uspel izjemen met.

Cedevita Olimpija je v 7. kolu lige ABA v Stožicah gostila Borac iz Čačka in prišla do pričakovane zmage (97:88). Ljubljančani imajo po petih odigranih tekmah le en poraz, dobro jim gre tudi v EuroCupu.

Jurica Golemac Cedevita Olimpija ABA Šport Borac padel v Ljubljani, drama Krke v Beogradu

Na srečanju je za domače igral tudi Dan Duščak. Sin nekdanjega "ostrostrelca" Slavka Duščaka se je pred tremi leti kot petnajstletnik preselil k madridskemu Realu, pred začetkom tekoče sezone pa se je znašel v moštvu Jurice Golemca.

Ob koncu tretje četrtine, pri vodstvu Olimpije za 13 točk, je Duščak dobil žogo izpod svojega koša in ob izteku igralnega časa vrgel trojko iz obrambne polovice. Žoga je pristala v obroču.

Duščak je spomnil na met Luke Dončića v dresu Madrida iz podobne oddaljenosti na tekmi Evrolige proti Barceloni.

Duščak je v enajstih minutah na parketu proti Borcu dosegel le omenjene tri točke (iz igre 1/3), v statistiko je dodal še en skok.