12 ogledov

Krka in Olimpija tik pod vrhom

Dino Muric
1/25
Obe slovenski ekipi v košarkarski ligi NLB sta prvo kolo obeležili z zmago. Krka je slavila v Širokem Brijegu, Union Olimpija pa je v Stožicah tudi z Dinom Muričem porazila Igokeo.
Že v prvem polčasu je zaigralo vseh deset prijavljenih igralcev - Jan Špan, Tomasz Nowakowski, Vlado Ilievski, Aloysius Anagonye, Dino Murič, ki je zaradi poškodbe nosu izpred nekaj tednov igral z masko, Goran Jagodnik, Dejan Radojević, Damir Markota, Klemen Lorbek in Sašo Ožbolt, za klopjo pa so v civilnih oblačilih sedeli še člani, ki čakajo na registracijo: Zoran Vrkić, Kevinn Pinkney, Kenny Gregory, Giorgi Šermadini, Sasu Salin in Marque Perry.

Čeprav samo z desetimi prijavljenimi igralci, so košarkarji Uniona Olimpije pred 2000 gledalci uspešno začeli nastope v jubilejni deseti sezoni lige NLB. Tokrat je bilo že po uvodnih minutah jasno, da izenačenega scenarija ni moč pričakovati, saj je ekipa Jureta Zdovca, v kateri sta od lanske zasedbe ostala le Sašo Ožbolt in Vlatko Ilievski, hitro povedla z 19:2. V prvih treh minutah so Ožbolt, Ilievski in Damir Markota dosegli po tri trojke iz nove oddaljenosti 6,75, gostje iz BiH pa so prvi koš iz igre zadeli šele v deveti minuti igre.
ZAJETNA GALERIJA OLIMPIJINE ZMAGE V STOŽICAH VAS ČAKA TUKAJ.

Najboljša posameznika pri Unionu Olimpiji, ki je v nadaljevanju zadržala prednost iz prvega dela, čeprav so se gostje v zaključku tekme nevarno približali (58:54), sta bila Damir Markota z 19 točkami in Vlatko Ilievski s trinajstimi. Liga NLB se bo nadaljevala že v torek, ko Union Olimpijo čaka gostovanje v Zadru, prihodnji petek, 15. oktobra, pa bo v Stožicah prvi slovenski derbi med Ljubljančani in Krko.

Krkini košarkarji so z odliko opravili svojo prvo nalogo v regionalni ligi, iz Hercegovine se vračajo s prvim parom točk. Slovenski prvaki so na parketu dvorane Pecara - z izjemo uvodnih minut - bolj ali manj vseskozi prevladovali, gostiteljem pa so usodni udarec zadali ob koncu tretje in v začetku zadnje četrtine.

Gostitelji so sicer dobro začeli, v šesti minuti povedli z 10:5, nato pa so na parketu zagospodarili gosti in prek Jureta Balažiča povedli s 14:13, v začetku druge četrtine pa prek Cristopherja Bookerja povišali na 21:13. Najvišjo prednost 12 točk (27:15) so dosegli le minuto pozneje po trojki v prvem polčasu izjemno razpoloženega Balažiča, ki je dosegel deset od svojih skupno 14 točk na tekmi. V končnici prvega dela so do sape prišli tudi domačini, ki so se nekajkrat približali na štiri točke zaostanka.

V začetku drugega polčasa so se gostitelji s trojko Siniše Štembergerja približali na dve točki zaostanka (34:36), v 26. minuti pa prek Vedrana Morovića izenačili na 40:40. Nato so niti igre prevzeli Novomeščani, z delnim izidom 7:0 povišali na 47:40, v 32. minuti pa povedli s +15 (59:44). Izbranci Aleksandra Džikića so končnico tekme odigrali preudarno in jo brez stresov pripeljali do konca. Krka bo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostila hrvaško Cedevito, tekma pa se bo v torek, 12. oktobra, pričela ob 20. uri.