119 ogledov

Milan le še točko oddaljen od naslova italijanskih prvakov

Serie A Profimedia
Milan po novi zmagi le še korak od naslova.

Nogometaši Milana so v 37. krogu italijanskega državnega prvenstva premagali Atalanto z 2:0 in so le še korak oddaljeni od 19. naslova prvaka. Inter iz Milana je z zmago proti Cagliariju (3:1) prestavil odločitev na zadnji krog. V zadnjem krogu bo Inter prihodnji konec tedna gostil Sampdorio, Milan pa odhaja k Sassuolu.

Na svojem stadionu so nogometaši Milana v drugem polčasu strli Atalanto, za katero zaradi bolezni vnovič ni bilo v kadru Josipa Iličića. V 56. minuti je bil najprej natančen Rafael Leao, v 75. pa je za končnih 2:0 zadel Theo Hernandez.

Serie A | Avtor: Profimedia Profimedia

Milan ima po zadnji današnji tekmi 37. kroga dve točki naskoka pred mestnim rivalom Interjem. Ti so na Sardiniji s 3:1 premagali Cagliari in odločitev o prvaku prestavili na zadnji krog. Za zmago črno-modrih je v 25. minuti najprej zadel Matteo Darmian, v 51. in 85. minuti pa se je pod 20. in 21. gol v tej sezoni podpisal Lautaro Martinez. Za Cagliari, ki se krčevito bori za obstanek in za trenutno 17. Salernitano zdaj zaostaja dve točki, je bil v 54. minuti natančen Haralampos Likojanis.

Napoli je danes s 3:0 (1:0) premagal Genoo, pri kateri vratar Rok Vodišek ni dobil priložnosti za igro. Genoa je s tem dokončno izpadla v drugo ligo, Lorenzo Insigne pa je na svoji zadnji, skupno pa 433. tekmi za Neapeljčane prispeval 122 gol.

Zabil ga je v 65. minuti za 2:0 v drugem poskusu z enajstmetrovke, dosojene po roki v kazenskem prostoru gostov. Prvič je zadel vratnico, a je odbito žogo v mrežo pospravil podajalec pri prvem zadetku Giovanni Di Lorenzo, ki pa je prehitro stekel v kazenski prostor, tako da so kazenski strel morali ponoviti.

Prvi zadetek za Napoli je dosegel Victor Osimhen (32.), rezervist Stanislav Lobotka pa je v 81. minuti postavil končni izid. Napoli je tretji na prvenstveni lestvici, za Interjem zaostaja pet točk, za vodilnim Milanom pa za sedem.

Pred tem je Bologna doma izgubila s Sassuolom z 1:3 (0:1), dva gola je v dvoboju ekip s sredine lestvice dosegel Gianluca Scamacca.

Predzadnji krog v serie A se bo končal v ponedeljek, ko bosta na sporedu tekmi Sampdoria - Fiorentina in Juventus - Lazio.