Nowitzkega poslali na počitnice

Dallas Mavericks in Oklahoma City Thunder
1/5
Reuters
Košarkarji Oklahoma Cityja so s četrto zmago nad Dallas Mavericks branilce naslova košarkarske lige NBA izločili v prvem krogu končnice. V Dallasu je bila Oklahoma boljša s 103:97, in se veselila napredovanja s 4:0 v zmagah.

Košarkarji Dallasa so bili za nov poraz najbolj krivi sami, saj so v drugem delu vodili že za 13 točk (86:73), zadnjo četrtino pa so izgubili kar s 16:35 in izpadli. Teksačani so tako ponovili dosežek košarkarjev Miamija iz leta 2007, ki so se nazadnje kot aktualni prvaki v naslednji sezoni poslovili v prvem krogu končnice.

Pri Dallasu je bil s 34 točkami po pričakovanjih najboljši Dirk Nowitzki, pri zmagovalcih iz Oklahome jih je 29 dosegel James Harden, 15 v zadnji četrtini, Kevin Durant je dodal 24 točk in 11 skokov. "Enostavno so imeli več razpoloženih igralcev kot mi," je na kratko pokomentiral Nowitzki, ki je prav tako slabo igral v zadnjem delu. Oklahoma, prva ekipa, ki se je uvrstila v drugi del, bo v drugem delu igrala z boljšim iz dvoboja med moštvoma Denver Nuggets in Los Angeles Lakers. Pri Dallasu pa strokovnjaki v prestopnem obdobju računajo s številnimi spremembami.

Na zahodu je San Antonio v Salt Lake Cityju premagal Utah s 102:90 in vodi s 3:0 v zmagah, Los Angeles Clippers pa so s 87:86 premagali Memphis in povedli z 2:1. Na vzhodu je Indiana na gostovanju po podaljšku dobila srečanje z Orlandom s 101:99 in za napredovanje potrebuje še eno zmago.

V Salt Lake Cityju je s 27 točkami izstopal Tony Parker, Tim Duncan jih je dodal 17, Danny Green 14. V Los Angelesu je Chris Paul v statistiko vpisal 24 točk in 11 podaj. Na drugi strani je v najbolj napeti končnici večera Rudy Gay prav tako dosegle 24 točk za Memphis, a je zgrešil zadnji met ob pisku sirene za preobrat in zmago.