12 ogledov

Olimpija in Helios poražena

Košarkarji Heliosa so na sobotni tekmi 20. kola lige NLB v domači dvorani visoko izgubili (65:111) proti ekipi Zadra. Olimpija je klonila pri Radničkem (74:70).

Košarkarji Uniona Olimpije so znova naredili velik korak nazaj na poti do zaključnega turnirja. V Kragujevcu so izgubili peto tekmo v zadnjih osmih nastopih, tako da šest srečanj pred koncem rednega dela potrebujejo že manjši čudež za preboj do četrtega mesta na lestvici.

Varovanci trenerja Jureta Zdovca bodo tako očitno pogoreli še na drugi fronti po velikem neuspehu v evroligi. Poraz z Radničkim, ki je imel pred to tekmo tri zaporedne poraze, bo verjetno ključen v boju za F4, saj Ljubljančane v preostalih tekmah čakajo trije zahtevni tekmeci (Partizan, Cibona, Hemofarm) in trije nekoliko manj neugodni (Cedevita, Helios, Široki Brijeg).

Odločitev o zmagovalcu na sila izenačeni tekmi je padla v zadnji četrtini. Do tedaj so bili zelenobeli tisti, ki so narekovali ritem igre, nato pa so se stvari hitro obrnile. Union Olimpija je v 32. minuti vodila s 55:51, v naslednjih petih minutah pa je zmogla vsega en koš proti petnajstim domačih igralcev. Ti so se tako prebili do vodstva 66:57, ki ga v zaključku tekme niso izpustili iz rok.

Helios sramotno

Košarkarji Heliosa so na sobotni tekmi 20. kola lige NLB v domači dvorani visoko izgubili proti ekipi Zadra. Prejšnji teden so domžalski košarkarji presenetili Hemofarm, tokrat pa so klonili kar za 46 točk.

Domžalčani že od vsega začetka niso bili pri stvari in Zadar je brez večjih težav pobegnil na 13 točk razlike ob koncu prve četrtine (11:24). Tudi v drugi so hrvaški košarkarji prevladovali na domžalskem parketu in po polčasu je na semaforju pisalo 52:27 prvem polčasu (36:15). Razprodaja ugleda Domžalčanov se je nadaljevala tudi v tretji četrtini, ki se je končala ob rezultatu 87:51 za hrvaške košarkarje. Zadarčani so stotico presegli že dobrih šest minut pred koncem tekme, na koncu pa so slavili za kar 46 točk (111:65).