Kot poroča CBS, pa naj bi ministrstvo obe Armstrongovi "neprimerni" ponudbi zavrnilo. Ministrstvo v tem trenutku preverja, ali bi se pridružilo postopku proti Armstrongu, ki ga je sprožil njegov nekdanji moštveni kolega Floyd Landis. Slednji je že leta 2010 vložil tožbo, s katero skuša dokazati, da je Armstrong utajil davke in si prav na ta račun kupoval prepovedane preparate.
Armstrongu grozijo dodatne težave s strani ameriške pošte. Pošta je namreč sponzorirala njegovo nekdanjo ekipo US Postal in v ekipo do leta 2004 vložila več kot 30 milijonov dolarjev, zdaj želi del teh sredstev nazaj.
Pound: ''Kolesarstvo bi morali izključiti iz olimpijskih iger''
Po priznanju nekdanjega kolesarskega šampiona Američana Lancea Armstronga o uživanju prepovedanih poživil, za kar naj bi ves čas vedela Mednarodna kolesarska zveza, se je kolesarstvo znašlo v težavah. Nekdanji predsednik Svetovne protidopinške agencije (Wada) Richard "Dick" Pound je omenil možnost črtanja tega športa z olimpijskih iger.
V primeru, da se izkaže, da je Mednarodna kolesarska zveza (Uci) podpirala početje Armstronga, bi moralo kolesarstvo za nekaj let izgubiti status olimpijskega športa, je prepričan 70-letni Kanadčan Pound, nekdanji podpredsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja (Mok), trenutno njegov član.
"Lahko bi rekli: očitno imate problem in jim dali štiri ali osem let časa, da ga rešijo. In ko bodo menili, da je čas, da se vrnejo med olimpijske športe, bi mi premislili, ali je dobro, da spet postanete olimpijski šport. Očitno je edina pot, da si vpleteni v kolesarstvo rečejo: 'Nismo več olimpijski šport in če hočemo spet to postati, si moramo to tudi zaslužiti'," je bil oster Pound, sicer odvetnik po poklicu, v izjavi za britansko tiskovno agencijo Reuters, kar povzema kolesarski novičarski portal cyclingnews.com.
Pound se je odzval na dogajanje, povezano s spektakularnim razkritjem padlega šampiona v intervjuju, ki ga je z njim opravila najbolj znana ameriška voditeljica pogovornih oddaj Oprah Winfrey. Pogovor bo predvajan v dveh delih v četrtek in petek, v medijih pa se vrstijo ugibanja, ali je Armstrong v priznanju nečednosti spregovoril tudi o domnevnem prikrivanju njegovega početja s strani vodilnih mož v Mednarodni kolesarski zvezi.