27 ogledov

Le Pedrosa ustavil super Spiesa

Dani Pedrosa
1/15
VN Indianapolisa je dobil Dani Pedrosa. Ben Spies je z drugim mestom v svoje kvalitete prepričal še zadnje dvomljivce in dokazal, da bo prihodnjo sezono s tovarniško Yamaho kandidat za prvaka.
11. dirko sezone 2010 v razredu MotoGP je dobil drugouvrščeni v skupnem seštevku Španec Dani Pedrosa (Repsol Honda). Njegov rojak Jorge Lorenzo (Fiat Yamaha) je s tretjim mestom zadržal visoko prednost v točkovanju letošnjega prvenstva. Pred svojimi domačimi navijači, mamo v boksih, televizijcem Jayem Lenom in nekdnajim dirkačem formule 1 in danes dirkačem v Nascarju Juanom Montoyo je drugo mesto osvojil Američan Ben Spies (Yamaha Tech 3). Prihodnje leto dirkač tovarniške Yamaha (tam bo nasledil tokrat četrtega Valentina Rossija) je prepričal še vse nas dvomljivce v dirkače, ki so odrasli na superbikeu. S takšnim dirkanjem bo že prihodnje leto v najožjem krogu favoritov za prvaka.
Spies je s pola dobro startal in si takoj privozil nekaj sekund prednosti. Lovila sta ga dirkača tovarniške Yamahe, Lorenzo je
zdrsnil na četrto mesto pred Rossija. 22 krogov pred ciljem je Stoner ujel in prehitel Bena. Medtem je Stoner v lovu na Rossija
izgubil oblast nad motociklom in zdrsnil v pesek. 17 krogov pred koncem je Lorenzo za tretje mesto prehitel Doviziosa. Po 17 od
28 krogov je imel Dani varnih pet sekund prednosti pred Američanom in osem pred Jorgejem in zmagovalec je bil odločen.
V novem razredu Moto2 je Španec Toni Elias dobil tretjo dirko zapored in naredil velik korak k naslovu prvaka. V razredu do 125
kubiov je zmagal Španec Nicolas Terol. Vodilni v točkovanju še en Španec Marc Marquez je po padcu končal na petem mestu, a
kasneje dobil kazen in zdrsnil na 10. mesto. Terol se je tako vrnil v bitko za prvaka.
8. Alvaro Bautista (Rizla SUzuki)

11. dirko sezone 2010 v razredu MotoGP je dobil drugouvrščeni v skupnem seštevku Španec Dani Pedrosa (Repsol Honda). Njegov rojak Jorge Lorenzo (Fiat Yamaha) je s tretjim mestom zadržal visoko prednost (68 točk) v točkovanju prvenstva. Pred svojimi domačimi navijači, mamo v boksih, televizijcem Jayem Lenom (ta je tudi podelil pokale) in nekdanjim dirkačem formule 1 in danes dirkačem v Nascarju Juanom Pablom Montoyo je drugo mesto osvojil Američan Ben Spies (Yamaha Tech 3). Prihodnje leto dirkač tovarniške Yamaha (tam bo nasledil tokrat četrtega Italijana Valentina Rossija) je prepričal še vse nas dvomljivce v dirkače, ki so odrasli na superbikeu. S takšnim dirkanjem bo že prihodnje leto v najožjem krogu favoritov za prvaka.

Zame je to velik rezultat. Dobro sem odpeljal. Včeraj sem bil fantastičen, danes pa sem dobro startal, nekaj krogov sem vodil, nisem delal napak, a žal nisem bil dovolj hiter za Pedroso. Res lepo, da sem pred domačimi navijači na zmagovalnem odru.
Ben Spies

Spies je s pole positiona dobro startal in si takoj privozil nekaj sekund prednosti. Lovila sta ga dirkača tovarniške Honde, Lorenzo pa je zdrsnil na četrto mesto pred Rossija. 22 krogov pred ciljem je Stoner ujel in prehitel Bena. Medtem je Avstralec Casey Stoner (Ducati) v lovu na Rossija izgubil oblast nad motociklom in zdrsnil v pesek. 17 krogov pred koncem je Lorenzo za tretje mesto prehitel Italijana Andreo Doviziosa (Repsol Honda). Po 17 od 28 krogov je imel Dani varnih pet sekund prednosti pred Američanom in osem pred Jorgejem in zmagovalec je bil odločen.

Elias tretjič zapored
kubikov je zmagal Španec Nicolas Terol. Vodilni v točkovanju še en Španec Marc Marquez je po padcu končal na petem mestu, a kasneje dobil kazen in zdrsnil na 10. mesto. Terol se je tako vrnil v bitko za prvaka.