Boksarja, s katerima bi se rad enkrat v karieri pomeril tudi slovenski as v velterski kategoriji Dejan Zavec, sta zavzela prvo in drugo mesto razpredelnice športnikov z največjim zaslužkom v lanskem letu. Floydu Mayweatherju sta samo dva dvoboja lani prinesla kar 85 milijonov ameriških dolarjev, s čimer se je zavihtel na vrh razpredelnice. V ringu je lani preživel približno eno uro, ko se je pomeril z Vicotorjem Ortizom in Miguelom Cotom. Boksar sicer trenutno v Las Vegasu prestaja zaporno kazen zaradi družinskega nasilja. Drugi na lestvici je filipinska boksarska ikona Manny Pacquiao, ki sicer letos ni ubranil naslova svetovnega prvaka v velterski kategoriji po verziji WBO, v ringu je po sodniških odločitvah slavil Američan Tim Bradley. Pacquiao je zaslužil 62 milijonov ameriških dolarjev. Revanšo bosta Bradley in Pacquiao predvidoma uprizorila novembra.
Na petem mestu je švicarski teniški zvezdnik Roger Federer (52,7 milijona dolarjev), na šestem pa zvezdnik Los Angeles Lakers Kobe Bryant (52,3 milijona USD). Deseterico zaključujejo ameriški igralec golfa Phil Mickelson (47,8 milijona dolarjev), angleški nogometni zvezdnik David Beckham (46 milijonov USD), ki igra za Los Angeles Galaxy, ter portugalski zvezdnik Reala Madrida Cristiano Ronaldo (42,5 milijona dolarjev). Šele na desetem mestu je igralec ameriškega nogometa pri Indianapolis Colts Peyton Manning (42,4 milijona).
Argentinski nogometni zvezdnik Barcelone Lionel Messi je na 11. mestu lestvice z lanskim zaslužkom 39 milijonov dolarjev. Najbolje plačani športnici, edini, ki sta se znašli v stoterici, sta teniški igralki – "slovenska nevesta" Rusinja Marija Šarapova (26., 27,9 milijona) in Kitajka Li Na (81., 18,4 milijona). Največji zaslužkar med atleti in edini iz kraljice športov je jamajški sprinter in svetovni rekorder Usain Bolt (63., 20,3 milijona). Med stoterico, v kateri se tare igralcev bejzbola in ameriškega nogometa, ni igralcev severnoameriške profesionalne hokejske lige NHL in prav tako ne nobenega slovenskega športnika.