Šport > Moto športi

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Nekdanji prvak motoGP se bo razšel z Ducatijem

Francesco Bagnaia Profimedia
Italijanski motociklist Francesco Bagnaia bo s koncem sezone po osmih letih zapustil Ducati, kariero naj bi nadaljeval pri Aprilii.

Dvakratni nekdanji svetovni prvak v kraljevem motociklističnem razredu motoGP Francesco Bagnaia bo po koncu sezone zapustil tovarniško ekipo Ducati, je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sporočil italijanski proizvajalec.

Devetindvajsetletnik, ki je leta 2021 napredoval v tovarniško ekipo Dukatija, naj bi se v sezoni 2027 pridružil rojaku in trenutno vodilnemu v prvenstvu Marcu Bezzecchiju pri Aprilii.

"Pecco je napisal temeljni del športne zgodovine Ducatija. Odraščal je z nami, verjel v projekt in skupaj z ekipo odločilno prispeval k vrnitvi na vrh motoGP," je dejal izvršni direktor Ducatija Claudio Domenicali.

Bagnaia je bil z Ducatijem v letih 2022 in 2023 okronan za svetovnega prvaka, njegov prvi naslov pa je bila prelomna zmaga za Ducati, ki je na krono dirkača motoGP čakal 15 let.

Leta 2024 je za las zgrešil tudi hat-trick svetovnih naslovov, saj je za zmagovalcem Jorgejem Martinom zaostal le 10 točk, a se je od takrat mučil na tovarniškem motorju.

Prejšnjo sezono je Bagnaia končal na petem mestu, kar 257 točk za prvakom in sotekmovalcem Marcom Marquezom, letos pa je sedmi v skupnem seštevku dirkačev po le eni zmagi v celotni sezoni. Slavil je na sprintu VN Češke v soboto.

Ducati je v torek sporočil, da bo Marc Marquez ostal pri tovarniški ekipi še dve sezoni.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.