"Klub je ustvaril dobiček, finančna konstrukcija je ugodna," je sporočila podpredsednica kluba Susana Monje. "Seveda pa se ne bomo ustavili. Naš cilj je priti do proračuna v višini milijarde evrov," je še dodala.
V sezoni, ko je Barca drugič v šestih letih osvojila trojček lovorik z ligo prvakov, domačim prvenstvom in španskim pokalom, se je proračun zvišal za 15 odstotkov s 530 milijonov v sezoni pred tem. Dobiček pa je bil manjši, z 41 milijonov je padel na le 15 milijonov. Delno so za to krivi tudi uspehi, saj so morali v klubu igralcem za osvojene lovorike izplačati bonuse, poleg tega pa je bilo leto 2014 za Barcelono neobičajno gosto po številu prestopov. Ker so zaradi prepovedi podpisovanja pogodb v naslednjem obdobju morali čim hitreje skleniti čim več pogodb, so poleti 2014 Katalonci za Luisa Suareza, Ivana Rakitića, Claudia Brava in Marc-Andreja ter Stegna zapravili 150 milijonov evrov.
V tem obdobju se je povečal tudi dolg, z 287 milijonov evrov na 328 milijonov, zato je podpredsednica Monjejeva opozorila, da bo moral izvršni odbor kluba v naslednji sezoni pokazati "ekonomsko vzdržnost".
Pri Barci pričakujejo, da bodo v sezoni 2015/16 imeli vsaj 20 milijonov dobička, proračun pa se bo zaradi novih pokroviteljev v Aziji in Latinski Ameriki povišal na 633 milijonov evrov.