59 ogledov

Barcelona zabila sedem golov, Atletico brez Oblaka do zmage v dodatku

Raphinha Profimedia
Barcelona napolnila mrežo Valladolida.

Nogometaši Barcelone so v 4. krogu španskega prvenstva s 7:0 odpravili Valladolid. Blestel je Brazilec Raphinha, ki je dosegel tri zadetke. Madridski Atletico je brez obolelega Jana Oblaka v gosteh prišel do zmage z 1:0 proti Athleticu iz Bilbaa.

Katalonci so na Camp Nouu trikrat zadeli že v prvem polčasu, ko so bili v 20., 24. in 47. minuti sodniškega dodatka uspešni Raphinha, Robert Lewandowski in Jules Kounde. Še učinkovitejši so bili v nadaljevanju, ko je v 64. in 72. minuti še dvakrat zadel Raphinha in tako dosegel hat-trick. Valladolid sta s šestim in sedmim zadetkom v njihovi mreži dokončno potopila Dani Olmo in Ferran Torres, ki sta zadela v 83. in 85. minuti.

Barcelona ima tako po štirih tekmah poln izkupiček 12 točk in zaseda prvo mesto na lestvici s štirimi točkami prednosti pred madridskim Atleticom.

V Bilbau gledalci niso videli zadetkov vse do sodnikovega dodatka. Uspešnejši so bili gostje iz Madrida, ki jim je v 93. minuti zmago zagotovil Angel Correa. Na polovici igrišča je žogo branilcu vzel Norvežan Alexander Soerloth, takoj podal Correi, ki je sam stekel proti domačemu golu, obšel vratarja in zadel za zmago.

Angel Correa | Avtor: Profimedia Profimedia

Tik pred koncem tekme je imel Sorloth izjemno priložnost za povišanje gostujočega vodstva, a je domači vratar Julen Arrizagabala njegov poskus ubranil.

V tretji današnji tekmi je Espanyol z 2:1 premagal Rayo Vallecano. Slednji je povedel že v četrti minuti preko Alvara Garcie, a so domači štiri minute kasneje izenačili z zadetkom Carlosa Romera. Podobno kot Atletico je tudi Espanyol prišel do zmage globoko sodniškem podaljšku, ko je bil z neubranljivim strelom v desni zgornji kot uspešen Alejo Veliz.

1. Barcelona            4   4  0  0  13:3  12
 2. Atletico Madrid      4   2  2  0   6:2   8
 3. Villarreal           3   2  1  0   8:6   7
 4. Celta Vigo           3   2  0  1   8:6   6
 5. Real Madrid          3   1  2  0   5:2   5
 6. Leganes              3   1  2  0   3:2   5
 7. Girona               3   1  1  1   5:4   4
 8. Alaves               3   1  1  1   3:3   4