Šport > Nogomet

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Iz Kidričevega v Južno Korejo

Emir Saitoski Facebook Emir Saitoski (desno) v dresu Aluminija.
Emir Saitoski je Aluminij zamenjal za Gwangju.

Emir Saitoski po dveh sezonah zapušča nogometni klub Aluminij Kidričevo in se po plačilu odškodnine seli v Južno Korejo, kjer bo igral za Gwangju, ki nastopa v prvi južnokorejski ligi, je v sporočilu za javnost zapisala ekipa iz Kidričevega.

Triindvajsetletni Saitoski, ki je v Kidričevo pred dvema sezonama prišel iz murskosoboške Mure, je skupaj v dresu "šumarjev" odigral 51 tekem ter v dveh sezonah dosegel enajst golov in zbral tri podaje.

V minuli sezoni Prve Lige Telemach je krilni napadalec na devetindvajsetih tekmah dosegel devet zadetkov in je bil drugi najboljši strelec ekipe.

Saitoski je prve nogometne korake naredil v domači Severni Makedoniji pri Pobedi iz Prilepa. Pri 13-letih se je z očetom preselil v Slovenijo in kot najstnik nastopal za Domžale.

Z Aluminijem, lanskim pokalnim prvakov in letošnjim udeležencem kvalifikacij za Koinferenčno ligo, je imel sicer sklenjeno sodelovanje do konca naslednje sezone.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.