28 ogledov

Japonci porazili Messija & Co.

Lionel Messi
1/14
Čeprav so na prijateljski tekmi proti Japonski Lionel Messi, Carlos Tevez in Javier Mascherano odigrali vseh 90 minut, se Argentina iz dežele vzhajajočega sonca vseeno vrača sklonjenih glav.

Japonska nogometna reprezentanca je v Saitami pred 63.000 gledalci v prijateljski tekmi premagala Argentino z 1:0. Edini gol je v 19. minuti zabil Šindži Okazaki, na klopi kamikaz pa je tako uspešno debitiral Italijan Alberto Zaccheroni. Japonci so imeli priložnosti še iz protinapadov, a bi tudi Argentina bi lahko zadela. Njen selektor Sergio Batista je vseh 90 minut pustil v igri Lionela Messija, Carlosa Teveza in Javierja Mascherana, vendar vseeno na svoji tretji prijateljski tekmi po SP prvič izgubil. Pred tem je slavil zmagi nad Irsko (1:0) in Španijo (4:1).