21 ogledov

Katastrofa Kölna in zadnje mesto

Milivoje Novaković je v 82. minuti Kölnu priboril enajstmetrovko. (Foto: Reuters
1/9
Obračun bližnjih sosedov je na Kölnovi zelenici prepričljivo dobila Borussia Mönchengladbach in poslala kozličke na zadnje mesto Bundeslige (4:0). Igrala oba Slovenca, toda brez pravega učinka.

Blamažo Kölna na derbiju si poglejte v galeriji!

Nekaj bolečih spominov je ob pogledu na plešo Michaela Bradleyja gotovo priplavalo na površje pri obeh slovenskih reprezentantih, Milivoju Novakoviću in Mišu Brečku, ki sta s Kölnom na derbiju Porenja gostila bližnje sosede Borussio Mönchengladbach. Prav Bradley, ki je Slovenijo z golom za 2:2 na svetovnem prvenstvu zavil v črno, je bil eden izmed glavnih organizatorjev velike zmage nad kozlički.

Derbi je v prvem polčasu postregel s črvsto predstavo na obeh straneh, lepše akcije pa je preprečeval razmočen teren. Oba Slovenca sta tekmo začela, a nista resneje ogrožala enih in drugih vrat. Raúl Bobadilla je nato kmalu po začetku drugega polčasa zabil za vodstvo po akciji Bradleyja, ki je kmalu zadel tudi sam. Še dva zadetka za Mönchengladbach sta njihove gostujoče navijače poslala v delirij, domači pa so Rhein Energie Stadion še enkrat več zapuščali s solzami v očeh. Köln je dosegel eno najnižjih točk zadnjih let, spet je na dnu lestvice, začasnega trenerja Franka Schaeferja pa lahko po sicer uspešnem začetku kariere na klopi Kölna zdaj reši le še čudež ...

Borussia Dortmund melje dalje
Šindži Kagava
in Lucas Barrios sta z zadetkoma zagotovila vodilni Borussii (D) zmago nad HSV z 2:0. Dortmundčanom gre imenitno, od 12 tekem so jih zmagali 10, izgubili pa niso že vse od prvega kola.