1 ogledov

Mirne mreže v Neaplju

1/19
Alberto Zaccheroni je končno dočakal prvo zmago na klopi Juventusa - njegovi varovanci so v Torinu škandalozno premagali Genoo (3:2). Inter je v Neaplju iztržil remi brez golov.

"Le" remi na zaostali tekmi proti Parmi je kljub vsemu še povečal naskok Interja na vrhu Serie A. Tudi zato se "nezmotljivi" Jose Mourinho ni preveč obremenjeval z zapravljenim, ampak je svoje Nerazzurre odpeljal v vroči Neapelj v kotel legendarnega stadiona San Paolo. Že pred začetkom je imela tekma protestno noto - domači privrženci so v znak protesta proti sodniški organizaciji italijanske lige (AiA) nosili maske s podobo njenega predsednika. To je nihče drug kot nekdanji sodnik Pierluigi Collina.

Toda tudi sodniki v prvem polčasu niso bili krivi za (ne)učinkovitost. Tako Marek Hamšik za sinjemodre, kot Sulley Muntari za črno-modre sta zatresla okvir vrat. Slovenski reprezentant Rene Krhin je lahko s klopi za rezervne igralce, kjer mu je družbo tokrat delal tudi Samuel Eto'o, spremljal bravure svojega vratarja Julija Cesarja, ki je kar nekajkrat rešil Inter. Spet so se pojavili problemi z zelenim laserjem, s katerim so domači navijači ovirali gostujoče igralce in "streljali" tudi v Mourinha. Nobeni ekipi do konca ni uspelo zatresti mreže, z novim zadetkom okvira vrat se mu je še najbolj približal domači ostrostrelec Fabio Quagliarella.

Tri točke so bile težko priborjene. Gostje so na stadionu Delle Alpi šokirali Torinčane že v 16. minuti, ko so po golu Marca Rossija povedli z 1:0. Juve se je ob koncu prvega polčasa vrnil v igro in izenačil - natančen je bil Amauri. Nogometaši Stare dame so po golu Del Piera v vodstvo prešli v 62. minuti, a hladen tuš je sledil že v naslednji minuti, ko je na 2:2 izenačil kdo drug kot Marco Rossi. Juve si je zmago priboril po sumljivo dosojeni enajstmetrovki, znova pa je bil natančen Alessandro Del Piero. Sodnik je spregledal: najprej prepovedani položaj, nato je dosodil prekršek nad Del Pierom, pri čemer ni bilo kontakta, nato pa teatralni vložek Del Piera spremenil v enajstmetrovko. Kot kaže, se v Italiji obeta nov škandal ...

Milan zabijal Handanoviću
AC Milan
je ogret za veliki derbi osmine finala Lige prvakov, ko se bodo naslednji teden zoperstavili Manchester Unitedu. Na petkovi tekmi 24. kola Serie A so s 3:2 premagali Udinese. Trener Uniteda Alex Ferguson si je tekmo ogledal v živo v Milanu. Klass Jan Huntelaar, ki je začel srečenje namesto poškodovanega Marca Borriella, je po podaji Ronaldinha z glavo za 1:0 zadel že v sedmi minuti. Nizozemec je slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića še enkrat premagal v drugem polčasu in svoje moštvo povedel z dvojno vodstvo 3:1. Pet minut pred koncem so Videmčani z golom Antonia Di Nataleja znižali na 2:3, a nato je zmanjkalo časa vsaj za remi in resnici na ljubo si ga tudi niso zaslužili, saj je Milan boljši nasprotnik večji del srečanja. Milan se je tako Udineseju vsaj malo oddolžil za poraz v pokalu, pa tudi na prvem letošnjem ligaškem srečanju. V prvem polčasu sta se poškodovala novi igralec Milana Amantino Mancini in Thiago Silva.

Kljub zmagi pa Milan ni dosto pridobil, saj se je zmage veselila tudi Roma, ki je tako znova na drugem mestu. Rimljani so gladko s 4:1 odpravili Palermo.