Mladi Brazilci petič na strehi sveta

Brazilija nogomet
1/10
Reuters
Brazilska reprezentanca do 20. leta starosti je v noči na nedeljo v Bogoti v finalu svetovnega prvenstva U-20 po podaljšku s 3:2 ugnala Portugalce in osvojila že svoji peti naslov svetovnih prvakov v tej starostni kategoriji. Veliki junak finala Oscar, ki je s klasičnim hat-trickom sam pokopal Portugalce. Odločilni zadetek za zmago je zabil v 111. minuti.

Nogometna reprezentanca Brazilije je novi svetovni prvak v konkurenci do 20 let. V finalu SP U-20 v kolumbijski Bogoti so Brazilci s 3:2 (1:1, 2:2) po podaljšku premagali Portugalsko. Junak tekme je bil Oscar, ki je dosegel vse tri gole za nove prvake (v 5., 78. in 111. minuti). Za Brazilce je letošnji naslov že peti v konkurenci do 20 let.

Portugalci so dvakrat vodili, zadela sta Alex (9.) in Nelson Oliveira (59.), a so se morali nazadnje zadovoljiti zgolj s srebrnimi medaljami. V malem finalu je Mehika premagala Francijo s 3:1 (1:1).