Osasuna Levanteja spustila nazaj na zemljo

Nekounam Lopes
1/16
EPA
Senzacionalni Levante je v 11. kolu prvič v sezoni klonil. V gosteh je z 0:2 klonili proti Osasuni. Barcelona je v maestralnem slogu opravila z Mallorco, slavila je kar s 5:0 ob hat-tricku Lionela Messija, ki je s 13 goli prvi strelec lige. Cristiano Ronaldo jih ima deset. Medtem ko je bil za zmago Reala – ta je zadnji trening opravil kar na plaži – v San Sebastianu dovolj že en zadetek, ki je realovce znova popeljal na vrh.

Levante je veljal in še vedno velja za največje presenečenje letošnjega španskega prvenstva. Kot edini je konkuriral Realu in Barceloni, a v 11. kolu ga je Osasuna spustila nazaj na zemljo, potem ko ga je pred domačimi gledalci ugnala z 0:2. Osma zaporedna zmaga je tako za Levanteja ostala neuslišana želja, Real in Barcelona pa sta s sobotnima zmagama veliko "senzacijo" izrinila na tretje mesto na lestvici. Osasuna je vodilni zadetek zabila v 40. minuti, ko je Alvaro Cejudo zadel s strelom od daleč. Že štiri minute kasneje pa je Nino dokončno pokopal Levanteja in odločil srečanje. Levante je od 59. minute naprej, ko je bil izključen Cejudo, igral z igralcem več na igrišču, a številčne prednosti ni uspel izkoristiti.

Higuaín za slavje Reala

Gonzalo Higuain je v derbiju Realov popeljal madridskega v vodstvo proti socidedadskemu v San Sebastianu v deveti minuti. A to je bil tudi edini zadetek, ki so ga bojeviti Baski dopustili svojim slavnejšim soimenjakom, ki so na prejšnjih sedmih tekmah zabili kar 28 zadetkov. To je bila šesta Realova zaporedna zmaga, ki ga je vsaj do Levantejeve tekme popeljala na vrh lestvice. "Tekma je bila na splošno dobra," je Higuain povedal za klubsko spletno stran: "Vedeli smo, da bo Sociedad igral obrambno in da bo težko. Barcelona je tu remizirala."

Mallorca pri Barceloni "kasirala" petico

Lionel Messi je zaprl usta kritikom, ki so namigovali, da potrebuje počitek, potem ko ni zadel na zadnjih treh tekmah. Proti Mallorci je zabil trojček zadetkov – enega z 11 metrov –, in to le v 17 minutah, s tem pa se je s 13 goli na računu povzpel tudi na vrh lestvice strelcev. Drugi Cristiano Ronaldo jih je zabil deset. Barcelona je zmagala s 5:0. Mladi Isaac Cuenca, ki je debitiral na Camp Nouu, je prispeval zadetek, spektakularnega pa je s kakih 25 metrov z desne strani dodal še Dani Alves.