253 ogledov

Po največjem angleškem derbiju sprememba na vrhu

Liverpool Profimedia
Tradicionalno vroči derbi med Liverpoolom in Manchester Unitedom je tokrat ponudil enosmerni promet.

Nogometaši Liverpoola so v zaostali tekmi 30. kroga angleškega prvenstva s 4:0 premagali Manchester United in se z novimi tremi točkami začasno zavihteli na vrh lestvice. Zdaj imajo 76 točk, Manchester City pa 74, a tudi tekmo manj. United je ostal pri 54 točkah in je šesti.

Liverpool se je spet aktivno vključil v boj za prvaka. Tokrat so bili domači vsaj za razred boljši od Uniteda, ki je sicer nastopil brez prvega zvezdnika Cristiana Ronalda; ta je dvoboj izpustil zaradi smrti novorojenca. Kljub velikemu rivalstvu in sovraštvu, ki vlada med navijači obeh klubov, so gledalci z minutnim aplavzom spomnili na tragični dogodek.

Liverpool je prvič sicer udaril že v peti minuti, ko je zadel Luis Diaz, sredi prvega polčasa je vodstvo povišal Mohamed Salah. Popolno premoč pri posesti žoge in strelih so domači nogometaši v nadaljevanju spremenili še v dva zadetka, imeli pa še nekaj priložnosti za še višjo zmago. Končnih 4:0 sta postavila Sadio Mane in Salah, ki je zadel drugič na tekmi in 22. v sezoni v 85. minuti.

Trent Alexander-Arnold | Avtor: Profimedia Profimedia

Liverpool je tako v tej sezoni dobil oba ligaška dvoboja z velikimi tekmeci, celo brez prejetega gola, saj je jeseni na Old Traffordu slavil s 5:0.

V torek je bil znan tudi prvi udeleženec elitne Premier League za naslednjo sezono iz zdajšnjega drugoligaškega tekmovanja. Fulham si je že štiri kroge pred koncem zagotovil napredovanje po zmagi s 3:0 nad Prestonom. Za Fulham je to že peta selitev v zadnjih petih sezonah. V letih 2018 in 2020 je namreč prav tako napredoval v premier ligo, a potem v njej zdržal le po eno sezono.

1. Liverpool            32  23   7   2  83:22  76
 2. Manchester City      31  23   5   3  72:20  74
 3. Chelsea              30  18   8   4  64:23  62
 4. Tottenham            32  18   3  11  56:38  57
 5. Arsenal              31  17   3  11  45:37  54
 6. Manchester United    33  15   9   9  52:48  54
 7. West Ham             33  15   7  11  52:43  52
 8. Wolverhampton        32  15   4  13  33:28  49