14 ogledov

Polna mreža Sarme, Juve poražen

V 26. kolu italijanskega prvenstva je Udinese gostil milanski Inter in klonil z 2:3. Milan je doma premagal Atalanto (3:1), Roma pa je dve točki izgubila v zadnjih minutah dvoboja (2:2). Juve poražen.

Na stadionu Friuli so fenomenalno začeli nogometaši Udineseja, ki so po lepi akciji Interju zabili že v drugi minuti dvoboja – uspešen je bil Simone Pepe. Toda močni Inter je hitro našel recept za mrežo Samirja Handanoviča. Že v šesti minuti je na 1:1 po pravem evrogolu izenačil Mario Balotelli. Po nekaj minutah napadalne igre so črnomodri znova našli pot do gola domačinov. Po lepi akciji na desni strani je v 21. minuti z voleja neubranljivo zadel Maicon – Samir Handanović pri strelu ni imel kaj storiti. Prav ob zaključku prvega polčasa je na 3:1 povišal Diego Milito, ki je z glavo zadel po podaji Balotellija. Handanović je le z očmi pospremil žogo, ki je končala v golu. V drugem polčasu je nogometašem Udineseja sicer še uspelo znižati na 2:3 – iz enajstmetrovke je zadel Antonio di Natale – a do točke se Videmčani niso uspeli dokopati. Inter je tako zabeležil še 17. prvenstveno zmago.

Zaccheroni znova brez zmage
Juventusu tudi po menjavi trenerja očitno ne gre vse od nog. Alberto Zaccheroni je še enkrat več doma ostal praznih rok. Tokrat so za Torinčane bili usodni nogometaši Palerma. V drugem polčasu je mrežo Juventusa načel Miccoli, usodo Stare dame pa je deset minut pred koncem dvoboja zapečatil Hrvat Igor Budan.

Olimpico je bil skoraj prazen
Curva Nord, kultno zbirališče navijačev Lazia na severni strani Stadia Olimpica, je tokrat samevala, kot tudi večji del preostalega stadiona. Najbolj zagreti navijači sinjemodrih so namreč pred prihodom Fiorentine povali na bojkot tekme, v znak protesta proti nepriljubljenemu predsedniku kluba Claudiu Lotitu.

Komaj napol poln Olimpico je kljub temu blagodejno dejal na "Laziale", ki so povedli že v nekaj minutah z izjemnim golom s peto, pod katerega se je podpisal Sebastiano Siviglia. Ob izidu 1:0 so minute tekle in pripravljal se je infarktni finiš. Kot da bi trener domačih Edoardo Reja slutil kaj prihaja, je dve minuti pred koncem moral zaradi protestov zapustiti svoj sedež. V drugi minuti sodnikovega podaljška pa je prišel pregovorni "nož v srce" Rimljanov - napadalec Keirrison, na posoji iz Barcelone, je zabil svoj prvi gol za Violo in Lazievim privržencem ukradel še zadnji ščepec volje do življenja.