17 ogledov

Veliki derbi po notah Juventusa

Juan Cuadrado EPA
V 23. kolu italijanskega prvenstva je Juventus doma z 1:0 premagal Inter.

V 23. kolu Serie A je bil na sporeduderby d'Italia, dvoboj med Juventusom in Interjem, Tokrat ga je pred domačimi gledalci dobila stara dama, ki ji je vse tri točke v zaključku prvega polčasa z izjemnim projektilom prinesel Kolumbijec Juan Cuadrado.

Obe ekipi sta imeli že v prvem polčasu nekaj lepih priložnosti, a se mreži dolgo nista zatresli. V vratih črno-modrih se je nekajkrat izkazal tudi nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, ki je ob koncu prvih 45 minut s fantastično parado potisnil žogo, ki je ob prostem strelu Miralema Pjanića letela v njegov desni zgornji kot, v prečko, od okvirja vrat pa se je okroglo usnje odbilo v kot. A prav po tej prekinitvi so domači povedli. Nogometaši Interja so izbili žogo iz kazenskega prostora, a jo poslali na nogo Cuadradu, ta pa jo je z močnim udarcem poslal v mrežo.

Tudi drugi polčas je ponudil priložnosti, v zaključku tekme pa se je Juventus brez večjih težav ubranil vseh naletov gostov.

Velik spodrsljaj si je na domači zelenici privoščil Milan, ki je z 0:1 klonil proti Sampdorii. Na tekmi med Chievom in Udinesejem, dvoboj se je končal brez zadetkov, je kapetan slovenske izbrane vrste Boštjan Cesar v 82. minuti prejel rdeči karton. Valter Birsa je za leteče osličke odigral celotno tekmo, enako tudi Jasmin Kurtić ob zmagi Atalante nad Cagliarijem. Miha Zajc, ki je v tem prestopnem roku Olimpijo zamenjal za Empoli, je v igro vstopil v 79 minuti, s soigralci pa je osvojil točko proti Torinu. Na obračunu med Palermom in Crotonejem, gostitelji so slavili z 1:0, je Siniša Anđelković na zelenici prebil 88 minut pri zmagovalcih, Andrej Kotnik, ki je le nekaj dni član Crotoneja, pa je za poražence igral od 61. minute.