18 ogledov

Slovenci na drugem mestu po kolajnah

urška žolnir kolajna medalja olimpijske igre london Stanko Gruden/STA
Po številu kolajn na prebivalca je bila Slovenija po štirih dneh olimpijskih iger v Londonu na drugem mestu. Pred njo je le Katar, ki ima 1,7 milijona prebivalcev.

Peti dan olimpijskih iger smo Slovenci stiskali pesti za kajakaša Petra Kauzerja in judoistko Rašo Srako Vuković, ki sta bila kar nekaj časa v igri za drugo slovensko kolajno v Londonu. Žal jima ni uspelo, slovenski športniki pa tako na tokratnih igrah ostajajo pri zlati kolajni Urške Žolnir. Po štirih dneh tekmovanj je bila sicer Slovenija druga na lestvici držav s kolajnami glede na število prebivalcev. Prvi je Katar, ki je tako kot Slovenija doslej osvojil eno kolajno, za slovenskimi športniki pa so se uvrstili Novozelandci. Ti so do zdaj prišli do dveh odličij.

Lestvica: po štirih dneh