756 ogledov

Slovenija ima svetovnega prvaka in podprvaka

Alex Cisar, Lovro Planko facebook Andreja Mali
Slovenska biatlonca sta nakazala lepo prihodnost slovenskega biatlona.

Mladi slovenski biatlonci so na mladinskem svetovnem prvenstvu v slovaškem Oserblieju poskrbeli za fantastičen dosežek. Zabeležili so dvojno zmago, mladinski svetovni prvak je z enim zgrešenim strelom leže postal Alex Cisar, 30,6 sekund je za njim na drugem mestu zaostal Lovro Planko, ki je prav tako zgrešil en strel, in sicer v stoje.

Bron je z zaostankom 31,4 sekund in z enim zgrešenim strelom osvojil Finec Otto Invenius. Zgodovinski uspeh za Slovence sta dopolnila Toni Vidmar na 23. in Matic Repnik na 44. mestu.

Mladinke so se pomerile na 6 km razdalji, najboljša Slovenka je bila Lena Repinc z enim zgrešenim strelom na 21. mestu. Živa Klemenčič je zgrešila trikrat in je osvojila 38. mesto, Kaja Zorc je bil z enakim strelskim izplenom 45., Klara Vindišar pa je od petih zgrešenih tarčah zasedla 47. mesto med 103 tekmovalkami.