Caterine Ibarguen je bila prva v troskoku (15,17 m), v prvi o štirih končnih atletskih odločitvah dneva pa je Kenijka Jemima Jelagat Sumgong osvojila zlato kolajno v maratonu (2:24:04). Edina slovenska predstavnica Daneja Grandovec je odstopila še pred petim kilometrom. Kolumbijka .
Jamajčan meni , da mu bosta še dve zmagi na 200 in 4 x 100 m v Riu "zagotovili nesmrtnost". "Nekdo je dejal, da lahko postanem nesmrten. Še dve zlati medalji in pod to se bom podpisal. Nesmrten. Današnji dan je bil briljanten. Nisem šel prav zelo hitro, toda z nastopom sem vseeno zadovoljen in sem vesel zmage. Hej, pa saj sem vam rekel, da bom to storil," je razlagal Bolt.
Še pred njegovim nastopom pa je zablestel Wayde van Niekerk, aktualni svetovni prvak. "Verjel sem vase, v svoje sposobnosti, vedel sem, da lahko izboljšam s svetovni rekord. Z njim sem uresničil svoje sanje in osvojil tudi olimpijsko zlato," je dejal 24-letni Wayde van Niekerk.
Za 15 stotink izboljšal prejšnji najboljši čas na stadionski krog, ki ga je dosegel Američan Michael Johnson na svetovnem prvenstvu v Sevilli leta 1999.
"O moj Bog! Svetovni rekord, dosežen na osmi progi! Nisem videl še nikogar, ki bi tako tekel med 200 in 400 metri. Ta del je gotovo pretekel celo hitreje, kot prvih 200 m. To je bil pravi masaker Niekerka. Kaj lahko še naredi v prihodnje, gotovo lahko teče celo pod 43 sekundami," je odprtih ust Južnofričanov dosežek pospremil sedaj že nekdanji rekorder na 400 m Johnson, sedaj strokovni komentator britanske televizije BBC.
Srebro je tokrat osvojil branilec naslova Kirani James iz Grenade (43,76), bron pa Američan Lashawn Merritt (43,85), olimpijski prvak na 400 m leta 2008 v Pekingu. V kitajski prestolnici je lani na SP prav tako zmagal van Niekerk, drugi je bil Merritt, tretji pa James. Slovenski atlet Luka Janežič je dan prej v drugi polfinalni skupini zasedel četrto mesto in se kljub državnemu rekordu (45,07) ni uvrstil v finale; skupno je dosegel 17. izid.
Jemima Jelagat Sumgong, zmagovalka letošnjega londonskega maratona, je v zaključku pospešila in na cilj najdaljše tekaške preizkušnje prišla prva. Srebro je v osvojila Bahrajnka Eunice Jepkirui Kirwa, bronasta s svetovnega prvenstva v Pekingu 2015, s časom 2:24:13, bron pa svetovna prvakinja iz Pekinga, Etiopijka Mare Dibaba. Tekla je 2:24:30. Dvaintridesetletna Mariborčanka Grandovčeva odstopila že pred prvim merjenjem vmesnega časa.
"Tega sicer nisem razlagala, a že pred odhodom v Rio se mi je zgodila nezgoda na treningu in šele tukaj smo ugotovili, da imam natrgano mečno mišico. Delali smo intenzivne terapije in upali na najboljše," je odstop na tretjem kilometru razložila slovenska reprezentantka.
Sicer pa, kot je sama rekla, se ne sekira za te pluse in minuse na Zurnalu
Očitno je punca šla malce na izlet! Če ni zmogla niti tri kilometre, bi že vsak laik videl, da je potovanje v Rio le izlet in trošenje davkoplačevalskega denarja! Da so šele v Riu ugotovili, da ima natrgano mišico, je… ...prikaži več šlamparija brez primere, za katero bi nekdo moral odgovarjati! Judoistka, ki je pod vodstvom trenerja Fabiana kljub poškodbi osvojila medaljo, je očitno dovolj realno ocenila stanje poškodbe, tale maratonka pa zagotovo ne. Ampak če je zamolčala poškodbo, bi ji bilo treba zaračunati stroške izleta!
Turizem smo ljudje...takšno je bilo časih geslo, ne?