11 ogledov

Slovenski rokometaši ugnali Korejce

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v prvi tekmi drugega dela mladinskega svetovnega prvenstva danes v makedonskem Ohridu premagala Južno Korejo s 34 : 33 (17 : 18).

Slovenija je z velikimi težavami zlomila žilave Korejce. V drugem polčasu so varovanci Janeza Ilca nekajkrat vodili s štirimi goli prednosti, nazadnje v 56. minuti, ko je bilo 31 : 27. Korejci so z igralcem manj dosegli tri zaporedne zadetke in se vrnili v igro, vendar jim je za preobrat zmanjkalo časa. Svojo najboljšo predstavo je na sklepnem turnirju pokazalKlepej, ki je bil premočan za telesno šibkejše Korejce, izkazala pa sta se tudi Bezjak in vratar Skok.

Za Slovenijo so gole dosegli: Klepej 9, Bezjak 7, Furlan 5, Gregorc in Obajdin po 4, Skube in Verdenik po 2 ter Šimič 1.

Slovenija se bo v torek pomerila z Dansko (14.00), v sredo pa s Španijo (12.00).