1 ogledov

Tudi mladi izgubili boj z Nemci

Peter Prevc je bil najboljši Slovenec v Kuusamu. (Foto: sloski.si) Žurnal24 main
Mladi slovenski smučarski skakalci so na svetovnem prvenstvu v Hinterzartnu osvojili bronasto medaljo v ekipni tekmi.

Matic Kramaršič, Dejan Judež, Jaka Hvala in Peter Prevc so morali priznati premoč le novim svetovnim prvakom Avstrijcem in srebrnim Nemcem.

Novi mladinski svetovni prvaki Avstrijci Michael Hayböck, Lukas Müller, Mario Innauer in Florian Schabereiter so zbrali 1030,5 točke, v boju za drugo mesto pa so bili le za malenkost boljši Nemci Tobias Bogner, Felix Schoft, Stephan Leyhe in Pascal Bodmer, ki so po prvi seriji sicer zaostajali za slovensko četverico. Razlika med Slovenijo in Nemčijo je bila na koncu le štiri točke v prid slednje (1010,5 - 1006,5).

V boju za medalje so bile le tri prvouvrščene ekipe, saj je že četrta Finska zaostala za več kot 50 točk (950,5), peta je bila Poljska, šesta pa Japonska.