Šport

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

V Stožicah padla še ena velesila

odbojkarska reprezentanca Profimedia
Slovenski odbojkarji za tretjo zmago pred domačimi navijači odpravili Brazilce.

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na sedmi tekmi lige narodov in tretji na domačem turnirju v Ljubljani premagala Brazilijo s 3:0 (25, 17, 20). Slovenski odbojkarji so tako še tretjič slavili pred domačimi navijači in skupno že šestič v ligi. V nedeljo se bodo za konec turnirja v Stožicah ob 20.30 merili z Italijo.

Slovenski odbojkarji so po treh zmagah na Kitajskem na domačem turnirju po srditem boju sprva premagali Kanado in Bolgarijo, danes pa jih je po dnevu počitka pričakal nov obračun z Brazilijo. Ta je po štirih zmagah na prvem turnirju izgubila oba svoja dvoboja v Ljubljani, v petek je klonila proti Italiji z 1:3.

Slovenci in Brazilci so se v ligi narodov doslej srečali šestkrat, boljši so južnoameriški predstavniki, ki so slavili petkrat. Edina slovenska zmaga v tem tekmovanju do danes je segala dve leti nazaj. Brazilci, trikratni olimpijski in trikratni svetovni prvaki, so na svetovni lestvici četrta, Slovenci pa šesta reprezentanca.

odbojkarska reprezentanca | Avtor: Profimedia Profimedia

A danes so na parketu prevladovali izbranci italijanskega stratega Fabia Solija. V vseh treh nizih so si pripravili izdatne prednosti, v prvem in tretjem nizu so sicer proti koncu nekoliko popustili, a bili boljši v končnicah. Z najbolj prepričljivo zmago v letošnji sezoni lige narodov, skupno pa sicer že s šesto na sedmih tekmah, so Slovenci skočili na drugo mesto lestvice.

V slovenski vrsti je bil z 19 točkami najuspešnejši Tonček Štern. Rok Možič je pristavil 17 točk, 11 pa Nik Mujanović.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice