50 ogledov

Za začetek poraz v Celovcu

Hokejisti Olimpije na tekmi proti Gradcu Simon Maljevac
Hokejisti Telemacha Olimpije imajo priložnost, da v drugem delu prvenstva na novo začnejo sezono, a jih čaka veliko dela, saj so že na prvi tekmi klonili v Celovcu (2:5).

Ljubljanska Olimpija se v drugem delu prvenstva bori z ekipami drugega dela lestvice, od koder si bosta zgolj dve ekipi zagotovili igranje v končnici. Olimpija je na prvi tekmi gostovala v Celovcu in se domov vrnila s porazom s 5:2, ki ga je omilila le nekoliko boljša zadnja tretjina.

Prva dva dela igre sta postregla vsak s po dvema zadetkoma v mreži Jerryja Kuhna, ki je ubranil akr 30 strelov na tekmi. Domači so povedli v 14. minuti, ko je Thomas Koch izkoristil prednost dveh igralcev več na ledu. Za še nekoliko slajši odmor domačih je manj kot pol minute pred sireno poskrbel Thomas Pöck.

Domači so podobno nadaljevali tudi v drugi tretjini, ko sta v razmaku štirih minut zadela Martin Schumnig in Tyler Scofield. Olimpijo je v zadnjem delu igre v globok prepad porinil zadetek Patricka Haranda, a sta jih v zadnjih štirih minutah vsaj nekoliko izvlekla Igor Cvetek in Pascal Morency, ki sta vsaj nekoliko omilila hud poraz.