15 ogledov

ZDA z lahkoto prek Avstrije

1/12
V soboto so se na SP elitne divizije na Slovaškem predstavile še reprezentance iz skupine C in D. ZDA so s 5:1 odpravile severne sosede Avstrijce, Norvežani pa so presenetili Švede.

Potem ko so prvi dan svetovnega prvenstva elitne divizije za veselje in nasmešek na obrazih svojih navijačev s pogumno predstavo poskrbeli slovenski risi, smo drugi dan spremljali prve tekme v skupinah C in D. ZDA so v skupini C svojo pot začele z zmago proti Avstrijcem, ki so padli s 5:1. Američani so na Slovaško sicer pripotovali v precej okrnjeni zasedbi, a zagotovo bodo trd oreh za prav vsakega nasprotnika. Naši severni sosedi so se že po prvi tretjini znašli v zaostanku dveh zadetkov. Marco Pewal je v 34. minuti uspel znižati na 1:2, nato pa so Američani znova stopili na plin in do konca Jürgenu Penkerju zabili še tri zadetke. Tudi Finci v skupini D niso imeli veliko dela z Danci, saj so jih pravtako ugnali s 5:1.

Norvežani so presenetljivo odpravili Švede. Vikingi so tri krone premagali po izvajanju kazenskih strelov. Švedi so po prvi tretjini sicer že vodili s 3.1, a so se Norvežani vrnili v igro in v 50. minuti celo povedli, vodstva pa vseeno niso uspeli obdržati do konca. Ker se mreži v podaljšku nista zatresli, smo zmagovalca dobili po kazenskih strelih, v katerih so imeli več sreče in znanja Norvežani.

Na drugi tekmi skupine D so Čehi po pričakovanjih s 4:2 odpravili Latvijo.