7440 ogledov

Ali ima Hrvaška novo Janico?

Leona Popović Epa
Naši južni sosedi imajo obetavno mlado smučarko.

Na današnjem drugem slalomu v finskem Leviju je še drugič zapored slavila Slovakinja Petra Vlhova, na stopničke sta se zavihteli še Švicarka Michelle Gisin in Avstrijka Katharina Liensberger.

Najboljša Slovenka na nedeljski tekmi je bila Ana Bucik na 16. mestu, tik za njo pa se je na 18. pozicijo zvrstila 23-letna Hrvatica Leona Popovič.

ana bucik Slalom Šport Bucikova ponovila sobotni dosežek, zmaga za Slovakinjo

Zanjo je bil to najboljši slalomski rezultat v karieri in druga najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu, saj se je bolje odrezala le na kombinaciji v Crans Montani, kjer je bila 17.

Leona Popović | Avtor: Epa Epa

Popovićeva je točke osvojila že na sobotnem slalomu za 27. mesto, obe preizkušnji pa je začela s številko 55 in tako morala premagati tudi težke pogoje za preboj v finale.

V slalomskem seštevku vodi Vlhova z maksimalnimi 200 točkami, Gisinova jih ima 175, Američanka Mikaela Shiffrin pa 125. Popovićeva je na 21. mestu med slalomistkami.

Smučarke se bodo za nove točke svetovnega pokala borile že v četrtek, ko bo v avstrijskem Lechu na sporedu paralelni slalom.