Šport > Zimski športi
8355 ogledov

Dovolj ima! Dvakratni svetovni prvak pri vsega 26 letih končal kariero

Shoma Uno Profimedia
Dvakratni svetovni prvak v umetnostnem drsanju, Japonec Shoma Uno, je danes pri 26 letih napovedal svojo tekmovalno upokojitev. V sporočilu na družbenih omrežjih je med drugim zapisal, da so bila njegova leta, ki jih je preživel na ledu, "čudovita", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Uno je marca na svetovnem prvenstvu v Montrealu končal na četrtem mestu, kjer je poskušal osvojiti svoj tretji zaporedni naslov.

"Sprejel sem odločitev, da se tekmovalno upokojim," je Uno zapisal v japonščini na svojem Instagram računu.

"Potem ko sem se z drsanjem prvič seznanil pri petih letih, sem nato nadaljeval 21 let," je poudaril.

"Hvaležen sem, da sem preživel čudovit čas na tekmovanjih," je zapisal Uno, ki bo svojo odločitev pojasnil na novinarski konferenci 14. maja.

Na zimskih olimpijskih igrah v Pyeongchangu leta 2018 je Uno osvojil srebrno medaljo v posamični konkurenci. V Pekingu 2022 je osvojil bron tako v moški posamični preizkušnji kot tudi ekipno.