V nadaljevanju preberite:
- Bode Miller je bil aretiran v ZDA med vožnjo po avtocesti v Idahu.
- Obtožen je posedovanja mamil in pripomočkov za uživanje drog.
- V kratki izjavi je prst uperil v neimenovanega sopotnika.
Poročali smo, da so ameriški policisti v zvezni državi Idaho aretirali nekdanjega elitnega alpskega smučarja Bodeja Millerja. Oseminštiridesetletni športni zvezdnik, nekoč znan kot poredni fant belega cirkusa, je obtožen posedovanja prepovedanih substanc in pripomočkov za uživanje drog.
Millerja so po plačilu varščine v višini 5000 ameriških dolarjev izpustili na prostost, po poročanju TMZ-ja, ki je pri objavil novico o aretaciji, pa se je v obeh obtožnicah izrekel za nedolžnega. Predhodna obravnavana je predvidena za 29. julij.
Nekaj ur po aretaciji se je Miller odzval s kratko izjavo, v kateri je pojasnil podrobnosti neljubega dogodka in zanikal obtožbe o posedovanju.
"Ustavili so me zaradi pospeševanja med prehitevanjem drugega vozila na avtocesti v Idahu," je zapisal najuspešnejši ameriški smučar vseh časov in dodal: "Moj prijatelj, ki je potoval z menoj, je imel pri sebi manjšo količino konoplje in pipo za uživanje konoplje, česar nisem vedel. S policistom sva v celoti sodelovala. Upam, da bodo po pregledu vseh dejstev obtožbe umaknjene."
Miller je bil znan po drznem slogu smučanja, kar mu je ob dveh velikih in šestih malih kristalnih globusih prineslo še 33 zmag, 79 uvrstitev na zmagovalni oder, zlato, tri srebne in dve bronasti olimpijski odličji ter štiri naslove svetovnega prvaka in še enega svetovnega podprvaka. V svetovnem pokalu je tekmoval od leta 1998 do 2014.