117 ogledov

Nova odlična uvrstitev Bucikove

ana bucik Epa
Vlhovi zmaga v Areju in skupno vodstvo, Bucikova 7., Slokarjeva 15.

Petra Vlhova je zmagovalka slaloma za svetovni pokal alpskih smučark pod žarometi v Areju na Švedskem. Slovakinja je z 12. slalomsko zmago v svetovnem pokalu prevzela mesto vodilne v skupnem seštevku zime. V finalu sta nastopili dve Slovenki, ki sta se uvrstili med petnajsterico. Ana Bucik je bila sedma (+1,91), Andreja Slokar 15. (+3,16).

Vlhova je vodila že po prvem delu slalomske preizkušnje v Areju, v finalu pa je odbila vse napade konkurentk ter slavila za pomembne točke v boju za veliki kristalni globus s Švicarko Lar Gut-Behrami in v boju za slalomski seštevek. Gut-Behramijeva, ki v slalomih ne tekmuje, po novem za Vlhovo v boju za seštevek zime zaostaja 64 točk.

jure košir Legenda Šport Zadnji Slovenec z zmago na vitranški strmini

Drugo mesto je na slalomu osvojila Avstrijka Katharina Liensberger (+0,20), tretja je bila Američanka Mikaela Shiffrin (+0,64).