Na dunajskem letališču sta pristali dve letali – eno rusko, drugo ameriško. Letali sta stali blizu en drugega približno uro in pol, med njima so se vseskozi vozili. Najprej je vzletelo rusko letalo, nato še ameriško. Tako je bila videti zamenjava ruskih in ameriških vohunov.
10 : 4
Američani so izročili 10 ruskih tajnih agentov, ki so se včeraj na zaslišanju na newyorškem sodišču izrekli za krive vseh obtožb – te so jih bremenile, da so nezakoniti agenti v službi Moskve. Rusi pa so izročili štiri ameriške vohune, ki jih je po priznanju krivde zaradi vohunjenja ruski predsednik Dmitrij Medvedjev pomilostil.
Topli odnosi pod domačo kritiko
Izmenjava je bilo sklepno dejanje največje vohunske afere na relaciji Rusija–ZDA po koncu hladne vojne. Odnosi med velesilama so se po razbitju vohunske mreže v ZDA konec preteklega meseca precej zaostrili, čeprav so si politični vrhovi obeh držav prizadevali, da ne bi bilo tako. Zdaj so politiki na obeh straneh zadihali nekoliko lažje.
Bi pa izmenjava lahko bila vir novih kritik ameriškega predsednika Baracka Obame doma. Republikanci mu že zdaj očitajo, da ima premehak odnos do Moskve. Vendar pa naj bi ravno topli odnosi med Medvedjevom in Obamo prispevali k tako hitri zamenjavi.