Svet

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Delavci dobili obljubo Kosorjeve

Žurnal24 main
Delavci hrvaškega Salonita so prekinili zasedbo prostorov splitskega župana, za katero so se odločili, ker niti z gladovno stavko niso ničesar dosegli. Zdaj imajo obljubo premierke.

60 delavcev  hrvaškega Salonita je okrog desete ure zjutraj vkorakalo v prostore občine v Splitu. 24sata poroča, da so zasedli peto nadstropje,  kjer ima prostore župan Ante Sanader. Delavci so prostore zapustili, potem ko so v roke dobili vladno zagotovilo, da jim bodo izplačali polno plačo, tudi ko se bodo prijavili na zavod za zaposlovanje.

Delavci zahtevajo, da jim podjetje, ki je sicer v stečaju, podaljša pogodbe, po katerih so odstranjevali azbest na območju tovarne.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.