Svet

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Delavci zasedli občinsko stavbo

Žurnal24 main
Delavci hrvaškega Salonita so zasedli prostore splitskega župana, ker niti z gladovno stavko niso ničesar dosegli.

Delavci hrvaškega Salonita so okrog desete ure zjutraj vkorakali v prostore občine v Splitu. Zasedli so peto nadstropje, poroča 24sata, kjer ima prostore župan Ante Sanader.

"Sporazum z Jadranko Kosor je mrtev. Dovolj nam je sprevrženih igric,"
pravi glavni sindikalist Jozo Marić.

Delavci zahtevajo, da jim podjetje, ki je sicer v stečaju, podaljša pogodbe, po katerih so odstranjevali azbest na območju tovarne. Kot pravijo, bodo vztrajali do izpolnitve zahtev.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.