Svet

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Lizal je slamico, zdaj mu grozi zapor

kozarec z barvnimi slamicami Profimedia Fotografija je simbolična.
Francoski najstnik se v Singapurju sooča z zaporno kaznijo, potem ko je lizal slamico iz avtomata za pomarančni sok, nato pa jo vrnil nazaj v avtomat. Videoposnetek svojega dejanja, ki ga je objavil na družbenih omrežjih, se je hitro razširil po spletu. 19-letnik je obtožen povzročitve škode ter kršenja javnega reda in miru.

Didier Gaspard Owen Maximilien, ki je v četrtek dopolnil 19 let, je obtožen, da je na družbenih omrežjih objavil videoposnetek, na katerem slamico, ki jo je obliznil, vstavlja nazaj v dozirnik na avtomatu za pomarančni sok.

Domnevni incident se je zgodil 12. marca v nakupovalnem središču v Singapurju.

Maximilien je svoje dejanje posnel in videoposnetek objavil na Instagramu z napisom "mesto ni varno". Posnetek je postal viralen in je sprožil negativne odzive, ki so privedli do njegove aretacije v Singapurju, ki slovi po tem, da ne tolerira slabega vedenja, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Videoposnetek je naložil na Instagram, saj je "vedel, da bo verjetno povzročil razburjenje javnost ter izgubo ali škodo podjetju", je navedeno v sodnih dokumentov v zvezi z obtožbo.

Podjetje iJooz, ki upravlja avtomat, je povedalo, da je po incidentu zamenjalo vseh 500 slamic v dozirniku.

Zaradi motenja javnega reda in miru Maximilienu grozi do tri mesece zapora in denarna kazen, za povzročitev materialne škode pa do dve leti zapora.

Maximilienov odvetnik je v petek na sodišču povedal, da se bo njegov klient o svoji krivdi izrekel julija.

Maximilien je trenutno študent singapurske podružnice francoske poslovne šole Essec.

Komentarjev 2
  • rd2dmk2 09:17 27.junij 2026.

    hecno in pa žalostno je pa to da v naših štacunah gledaš kupce kako otipavajo sadje in zelnejavo in kruh brez uporabe zaščitnih rokavic ali za to namenjenih pripomočkov pa čisto nič. sem v eno SLO štacuni naletel na osebo ...prikaži več ki je nabirala žemlje pa so ji padle na tla ( na podn štacune ) in jih je mirno pobrala in - ne ni jih zložila v svojo nakupolno košarico, zmetala jih je nazaj v predal in potem sem bil jest budala, ko sem malo opozoril dotično osebo in pa zaposlene. pa dober tek,