222 letalskih letov s katerimi naj bi deportirali prebežnike iz Nemčije v Afganistan, je bilo ustavljenih, saj piloti niso želeli sodelovati pri deportaciji. Pilotom se deportacija v Afganistan, kjer že vrsto let potekajo spopadi, zdi sporna. Večinoma gre za pilote družbe Lufthansa oziroma njene podružnice Eurowingsa.
Afganistan kljub temu po nekaterih merilih velja za "varno državo".
Nemčija še vedno ciljna država za prebežnike
Kljub velikemu število prebežnikov, ki jih Nemčija ni pripravljena sprejeti, ostaja ciljna država za večino prebežnikov, ki prihajajo v Evropo iz Afrike in Azije. Na vrhuncu prebežniške krize leta 2015, je v državo prišlo 1,5 milijona tujih državljanov, tretjina med njimi se je v Nemčijo preselila iz druge članice Evropske unije.
3 tisoč evrov, če sprejme deportacijo
Nemški urad za migracije in begunce je v prvem polletju letošnjega leta odločal o več kot 388.000 prošnjah za azil, kar je več kot vseh preostalih 27 držav članic Evropske unije skupaj. Hkrati se je bistveno povečalo število prosilcev, ki se pritožijo na negativno odločbo.
Da bi to številko znižali, je nemška vlada s februarjem leta 2018 predlagala program, s katerim bi vsakemu prosilcu za azil, ki bi mu prošnjo zavrnili, dali 3.000 evrov denarja, da sprejme deportacijo v domovino.
Kar iz zraka jih naj dol zmečejo če že nočejo pristat, še bolje pa da jih vojaški transportna letala vozijo jih je lažje dol metat.
Lahko bi bili sočutni do so-državljanov in storili to, med vračanjem , kar je Andreas Günter Lubitz
Sedaj naj si jih pa vzamejo domov- NA SVOJE STROŠKE- in skrbijo za njih ! Seveda pa plačilo nastale škode !!