Protestniki so konec tedna zasedli palačo predsednika Gotabaye Rajapakse in ga prisilili v beg na Maldive, v sredo pa so vdrli tudi v pisarno predsednika vlade Ranila Wickremesingheja. Premier Wickremesinghe, ki ga je Rajapaksa v svoji odsotnosti imenoval za vršilca dolžnosti predsednika, je protestnikom odredil evakuacijo državnih ustanov ter vojski in policiji naročil, naj storijo vse potrebno za vzpostavitev reda v državi.
Umik protestnikov iz zasedenih ustanov je danes potrdila tiskovna predstavnica protestnikov, vendar je opozorila, da bodo vseeno nadaljevali svoj boj za odstavitev oziroma odstop predsednika države in predsednika vlade. V sredinem televizijskem nagovoru je Wickremesinghe demonstrante obtožil, da mu želijo preprečiti, da bi opravljal svoje dolžnosti kot vršilec dolžnosti predsednika in dejal, da policija in vojska ne smeta dovoliti, da bi fašisti prevzeli oblast. "Zato sem razglasil izredne razmere in policijsko uro po vsej državi," je še dodal.
Ranjena vojak in policist
Policijska ura je bila sicer danes že odpravljena. Policija je sporočila, da sta bila v nočnih spopadih s protestniki pred parlamentom ranjena vojak in policist. Medtem so iz glavne bolnišnice v Kolombu sporočili, da so v sredo sprejeli približno 85 ljudi, pri čemer se je en moški zadušil, potem ko so ga pri uradu predsednika vlade poškropili s solzivcem. Rajapaksa zaenkrat še ni podal odstopne izjave, danes pa na Maldivih čaka zasebno letalo, ki naj bi njega, njegovo ženo in dva varnostnika odpeljalo v Singapur. Maldivski mediji so poročali, da je prenočil v luksuznem letovišču Waldorf Astoria Ithaafushi, njegovo razkošno nastanitev pa so primerjali s stisko njegovih rojakov, saj že štirje od petih prebivalcev Šrilanke zaradi hude gospodarske krize spuščajo obroke.