Ruski predsednik Vladimir Putin je podpisal odlok o odpisu dolgov novim rekrutom, ki gredo v vojno, in njihovim družinam.
V nadaljevanju preberite:
- Novi pogodbeni vojaki lahko dobijo odpis dolgov do 10 milijonov rubljev.
- Pogoj je najmanj enoletna pogodba in že obstoječ postopek izterjave dolga.
- Ukrep naj bi spodbudil več ljudi k pridružitvi vojski za vojno v Ukrajini.
Kremelj je v ponedeljek pozno zvečer sporočil, da bodo vsi, ki so 1. maja ali kasneje podpisali pogodbo z ministrstvom za obrambo, oproščeni plačila obveznosti do 10 milijonov rubljev, kar je okoli 120.000 evrov.
Predpogoj je, da je pred tem datumom že obstajal pravni zahtevek za izterjavo dolga in da je bila pogodba o napotitvi podpisana za vsaj eno leto. Poleg tega je Putin za nedoločen čas podaljšal najemne pravice za državna zemljišča za borce v Ukrajini.
Ruska_Zmaga, ja kaj pa ti delaš na slovenskem portalu...reklamo...ne rabiš...ker nekateri gledamo tudi neodvisne novice, ki kažejo bogastvo Putinovih priležnic, otrok in sorodnikov, oligarhov in kriminalcev matere Rusije, ko kradejo naravna bogastva in si trpajo žepe, narod daleč od Moskve… ...prikaži veče pa noče slišat za Putina in Kremelj.
Ko ti morajo odpustiti dolgove, da greš v vojno, veš, da je stvar zelo slaba. Putin pošilja Ruse v mesarsko klanje, medtem ko sam sedi v bunkerju. Slava Ukrajini, ki jih ustavlja! 🇺🇦
Tisti, ki verjamejo Putinu in njegovim obljubam, si zaslužijo, da končajo pod zemljo in se eliminirajo iz odločanja o pomebnuih stvareh tukaj na površju!